Trwa ładowanie...
bDRWugfF

Notowania

Archiwum artykułów autora Arkadiusz Braumberger

75
09.04.2017 19:58

ODPADY KOMUNALNE
 / 
Alarmujący raport NIK ws. odpadów. Polska może stracić dotacje

Mimo że wzrasta świadomość Polaków dotycząca odzyskiwania i recyklingu odpadów komunalnych, to samorządy i resort środowiska nie są przygotowane do właściwego ich zagospodarowania. Efekt może być opłakany, bo odpady zanieczyszczą środowisko, a Komisja Europejska wstrzyma dotacje dla Polski na ten cel.

258
24.11.2016 7:18

KONSTYTUCJA BIZNESU
 / 
Zwrot ws. Konstytucji Biznesu. Ministerstwo Finansów wycofuje się z kontrowersyjnych propozycji

Resort kierowany przez Mateusza Morawieckiego przyznaje się do błędu i wycofuje się z ogłoszonych kilka dni temu propozycji. "Głos biznesu jest dla nas ważny, dlatego w reakcji na dotychczasowe opinie kierujemy do dodatkowych analiz część rozwiązań zaproponowanych w projekcie ustawy o uproszczeniach podatkowych dla przedsiębiorców" - czytamy w liście przesłanym redakcji.

213
21.11.2016 10:04

JAROSŁAW GOWIN
 / 
Jarosław Gowin: Nie da się jednocześnie obniżyć wieku emerytalnego, dać 500+ i 8 tys. kwoty wolnej. Gospodarka tego nie udźwignie

„Był rok na realizację zapowiedzi społecznych. Teraz są 3 lata na rozwój gospodarczy. Jeżeli nie postawimy konsekwentnie na gospodarkę, to w następnej kadencji taka skala transferów społecznych będzie niemożliwa” – powiedział w Radiu ZET wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

bDRWugfH
179
14.11.2016 10:37

WIADOMOŚCI
 / 
500 tys. zł za pięć miesięcy pracy. Lotos wypłaci to, co Pietryszyn miał dostać z PZU

Za pięć miesięcy na stanowisku prezesa Grupy Lotos Robert Pietryszyn dostanie pół miliona złotych. Tyle zdaniem "Gazety Wyborczej" przyniosły zwolnionemu w środę pensja, odprawa i odszkodowanie za zakaz konkurencji.

434
11.11.2016 19:46

GIEŁDA
 / 
Osłabienie naszej waluty. Polacy świętują, a zagranica wyprzedaje złotego

Dolar już wczoraj kosztował powyżej 4 zł, ale dzisiaj przed 12. jego kurs skoczył do 4,07 zł. Złoty traci też do euro i franka. Zagranica najwyraźniej postanowiła wykorzystać święto w Polsce i pozbyć się ze swoich portfeli naszej waluty.

24.09.2016 9:49

NAJWAŻNIEJSZE
 / 
Jabra Halo Smart. Sprytne słuchawki na aktywnych

Lekkie, wytrzymałe (wodo- i pyłoodporne), ergonomiczne z megawydajną baterią. Idealne dla gaduły, który nie znosi w uszach ciszy.

20.09.2015 19:17

WINO
 / 
Uprawa winorośli. Europę czeka klimatyczny armagedon. Polska nową ziemią obiecaną

Prognozy dla najsłynniejszych regionów winiarskich brzmią jakby Apokalipsę św. Jana napisał pracownik naukowy Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Za 30 lat tam, gdzie uprawia się dzisiaj najszlachetniejsze odmiany winorośli, w najlepszym wypadku sadzić się będzie palmy daktylowe. A właściciele winnic, jeśli chcą nadal produkować wino, albo uciekną w góry, albo wyemigrują na północ Starego Kontynentu, na przykład do Polski.