Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Arkadiusz Braumberger
|

Po atom do Seulu. Delegacja z Polski rozmawia o elektrowni nuklearnej

26
Podziel się:

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski rozmawiał w Seulu z wiceministrem ds. energii i zasobów naturalnych Korei Południowej Hak-Do Kim. Tematem była współpraca w branży jądrowej - poinformował resort energii.

Po atom do Seulu. Delegacja z Polski rozmawia o elektrowni nuklearnej
(HAP/Quirky China News / Rex Feat/EAST NEWS)

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski rozmawiał w Seulu z wiceministrem ds. energii i zasobów naturalnych Korei Południowej Hak-Do Kim. Tematem była współpraca w branży jądrowej .
Polska delegacja uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Korean Nuclear Association z przedstawicielami Ministerstwa Handlu, Przemysłu i Energii oraz koreańskimi firmami
z branży nuklearnej. Rozmowy dotyczyły potencjalnego udziału Korei Południowej w polskim programie energetyki jądrowej oraz rozszerzenia nuklearnej współpracy na polu naukowym i przemysłowym - poinformował TVN24.

Delegacja z Polski odwiedziła Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) w Busan, gdzie w dwuletnim studium podyplomowym biorą udział także Polacy. W trakcie wizyty rozmawiano o rozwinięciu współpracy w zakresie szkolenia kadr dla polskiej energetyki jądrowej. Ministerstwo Energii chce zwiększenia puli stypendiów przyznawanych dla studentów w Polski.

Na terenie Korei Południowa działają obecnie cztery elektrownie jądrowe, w których pracuje łącznie 25 reaktorów. Wytwarzają one około 30 proc. energii elektrycznej w kraju. Obecnie koreańskie przedsiębiorstwa realizują ok. 95 procent prac przy budowie elektrowni jądrowych, a krajowe ośrodki naukowe są jednymi z wiodących na świecie.

Pierwszą elektrownię jądrową poza granicami swojego kraju Koreańczycy zbudują w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
jan-ru
6 lat temu
Taaak ,daewoo też produkowało samochody,znów łapówki zamiast przetargów?
prowokator
6 lat temu
"tona rudy uranu z Nigerii jest tańsza i łatwiejsza do rozpracowania od tej całej naszej ośmiornicy węglowej "
pdf
6 lat temu
a co z francuska budowa elektrowni u nas? znowu zerwiemy umowy z francuzami?
fg44 44
6 lat temu
najlepszy to w gadaniu jest minister gaduła Morawiecki :)
50+
6 lat temu
Ma rację ddf, tylu inżynierów i profesorów kształcimy i co? Są jakieś efekty? Wymyślili jakieś tanie źródło energii? Raczej stwierdzili, że elektrownie wodne i węglowe są najlepsze i cześć, i do kasy !!!
...
Następna strona