Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Arkadiusz Braumberger
|

Premier powierzyła Totalizatorowi Sportowemu monopol w grach na automatach

75
Podziel się:

Premier Beata Szydło powierzyła wykonywanie monopolu państwa w zakresie działalności hazardowej Totalizatorowi Sportowemu SA - poinformował we wtorek PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Premier powierzyła Totalizatorowi Sportowemu monopol w grach na automatach
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

_ Aktualizacja 2017-04-05 07:32 _

Premier Beata Szydło powierzyła wykonywanie monopolu państwa w zakresie działalności hazardowej Totalizatorowi Sportowemu SA - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

- Pani premier podpisała dokument, na podstawie którego powierzono wykonywanie monopolu państwa w zakresie działalności hazardowej Totalizatorowi Sportowemu. To nie jest rozporządzenie, ale powierzenie. Podpisanie nastąpiło w sobotę - podał Bochenek.

Decyzja ta jest wypełnieniem zapisów nowelizacji ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie właśnie w sobotę 1 kwietnia. Decyzja premier Beaty Szydło oznacza, że Totalizator Sportowy SA będzie wykonywał monopol państwa w grze na automatach (tzw. jednorękich bandytach).

Jak poinformował WP money, rzecznik rządu Rafał Bochenek powierzenie monopolu mogło nastąpić tylko po wejściu w życie ustawy, dlatego wcześniej premier Beata Szydło nie mogła wyznaczyć operatora do jego wykonywania.

1 kwietnia w życie weszły przepisy, które mają zlikwidować szarą strefę. Główną zmianą jest przekazanie państwu monopolu na grę na automatach, czyli popularnych jednorękich bandytach. Maszyny wciąż półlegalnie stoją na stacjach paliw, w barach czy kontenerach ustawionych przy drogach. To nawet kilkadziesiąt tysięcy automatów, przez które przechodzi nawet kilka miliardów złotych rocznie.

Choć nikt nie napisał tego wprost, to dla wszystkich jasne było, że Beata Szydło wyznaczy do tej roli Totalizator Sportowy. Ten sprzedaje kupony Lotto, zdrapki i prowadzi gry, takie jak Keno, więc jest idealnym kandydatem do stawiania jednorękich bandytów.

gospodarka
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(75)
nie nie
7 lat temu
A w lotto też siedzi "misiewicz"?
MS
7 lat temu
Miliard na geotermie, miliard dla totka, miliard dla górnictwa, miliard dla... Komu, komu bo lecę do domu?
emri
7 lat temu
Wstyd, czy w Dubaju z którym konkurujemy jest jakakolwiek loteria ?
em231
7 lat temu
i znowu zlodziejom dala
bląd
7 lat temu
To bardzo poważny błąd . Tak dochodowy biznes powinien mieć na wyłączność episkopat , tak jak ma handel ziemią .
...
Następna strona