Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

CBA weszło do siedziby KNF

368
Podziel się:

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego. Zabezpieczają dokumentację.

Afera KNF. Agenci CBA weszli do siedziby Komisji
Afera KNF. Agenci CBA weszli do siedziby Komisji (Piotr Molecki/East News)

Jak informuje CBA, prokuratura powierzyła Delegaturze CBA w Warszawie śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez Przewodniczącego KNF.

"Agenci CBA bezzwłocznie po otrzymaniu polecenia prokuratury weszli do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie i zabezpieczają materiały dowodowe - protokoły i nagrania posiedzeń KNF dotyczące postepowania naprawczego Getin Banku, aktualizacji tego programu naprawczego, ochrony kapitału Getin Banku oraz posiedzeń KNF dotyczących sytuacji w Idea Bank SA, w szczególności nabycia udziałów w GetBack SA oraz sprzedaży obligacji GetBack SA. Te czynności trwają." - czytamy w komunikacie CBA.

Jak poinformował rzecznik KNF Jacek Barszczewski, Marek Chrzanowski podtrzymuje, że nie składał nikomu korupcjogennej propozycji oraz "podjął stosowne kroki prawne, żeby dowieść swojej niewinności".

Rzecznik KNF w rozmowie z mediami podkreślił, że były przewodniczący KNF był w środę w swoim gabinecie, ale nie miał dostępu do żadnych dokumentów, maili czy komputerów. - Złożył stosowny dokument odwołujący go z funkcji przewodniczącego – poinformował Barszczewski.

Portal RMF FM informował wcześniej o opieszałości służb w zabezpieczaniu dokumentów znajdujących się w gmachu KNF. Mimo dymisji dostęp do nich miał mieć od rana Marek Chrzanowski, były już szef KNF.

- To, jak działają służby, zakrawa na skandal - powiedzieli nieoficjalnie portalowi doświadczeni prokuratorzy. Podkreślili, że Chrzanowski ma dostęp do materiałów, które tak naprawdę powinny być teraz w rękach prowadzących postępowanie.

Z kolei portal wPolityce.pl ustalił, że jeszcze wczesnym rankiem, gdy były przewodniczący KNF pojawił się na warszawskim lotnisku im. Chopina, decyzja o wejściu do Komisji wciąż pozostawała pod znakiem zapytania.

Decyzję o wejściu do siedziby Komisji podjęto na polecenie prokuratury, która obawiała się, że mogą zniknąć dowody w sprawie lub ktoś mógłby w tej sprawie mataczyć. Akcję przyspieszono także po informacji, że Marek Chrzanowski zjawił się rano w Komisji Nadzoru Finansowego. Chrzanowski we wtorek podał się do dymisji.

Zobacz także: Zobacz też: Przedstawiciel służb specjalnych w KNF. "Banki boją się tego rozwiązania"

- To nie szef KNF-u, którego tak de facto śledztwo dotyczy, powinien być w tym gabinecie pierwszy, tylko służby powinny zabezpieczyć ten gabinet, dokonać zatrzymania określonych dokumentów. Trzeba zakładać, że pewne rzeczy mogą zostać utracone - mówił w rozmowie z radiem RMF Janusz Kaczmarek, były prokurator.

Marek Chrzanowski zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego KNF po tym, jak "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagranie jego rozmowy z Leszkiem Czarneckim, podczas której miał złożyć biznesmenowi propozycję korupcyjną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(368)
dziadek nieja...
6 lat temu
pewnie całkiem przypadkiem , bo przecież wg pislandu "nic się nie stało "
Patologia RP
6 lat temu
Weszli napić się kawy śmiechu warte -( W dniu 16 listopada 2018 roku podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa NBP i KNF zapraszają na ,,wspólny blok,, pt. NBP i KNF na straży stabilności systemu finansowego w Polsce ? Czy ktoś sobie jaja robi ? jeszcze im mało ? nabierania Polaków ? Przecież PIS doskonale wie o miliardowych matactwach GetBecku , Hussar Gruppa i do tego kolejny wynalazek rodzinki konkolewskich Basel Olten Pharm miejsce mataczy jest w odosobnieniu a nie na salonach ! I tak długo wini być zamknięci , aż nie ujawnią gdzie są prze-mataczone i pochowane pieniądze wierzycieli.
miro
6 lat temu
szechter dobił banki czarneckiego, brawo pejsie
PiC
6 lat temu
Czy były Szef KNF ... został zatrzymany ... bo tak jakoś nikt a w szczególności CBA się nie kwapi do tego ...
PiC i więcej ...
6 lat temu
Jak to się stało, że żadna służba NIC o tej aferze bla, bla, bla, ... "nie wiedziała" ???? A może w tym miejscu należałoby zaśpiewać piosenkę .."parasolki, parasolki, ... dla dorosłych, banków i dla dzieci .... przez takie parasolki ... to i 40 baniek przeleci..." A cóż to za amnezja ... a cóż to za niewiedz ... a gdzie lokalny "sygnalizator-donosiciel" a może to tylko "prowokacja" ???
...
Następna strona