Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBŚ zlikwidowała fabrykę nielegalnych papierosów

0
Podziel się:

Linię produkcyjną umieszczono w pomieszczeniach starej świniarni, której ściany wygłuszono styropianem, by nie było słuchać pracujących maszyn.

CBŚ zlikwidowała fabrykę nielegalnych papierosów

300 tys. sztuk papierosów i tonę tytoniu zabezpieczyli policjanci z CBŚ i celnicy w nielegalnej fabryce papierosów w gminie Masłowice (Łódzkie) - poinformowała w Komenda Główna Policji. Zatrzymano cztery osoby.

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego KGP, kilkudziesięciu policjantów i celników po wejściu na teren jednego z gospodarstw rolnych zastało przy nielegalnej produkcji cztery osoby w wieku od 19 do 52 lat. Linię produkcyjną umieszczono w pomieszczeniach starej świniarni, której ściany wygłuszono styropianem, by nie było słuchać pracujących maszyn.

_ Po przeszukaniu całego terenu funkcjonariusze CBŚ i Izby Celnej zabezpieczyli w sumie około 300 tysięcy nielegalnych papierosów oraz tonę tytoniu. Policjanci szacują, że z takiej ilości krajanki można było wyprodukować około miliona sztuk papierosów _ - powiedział Jakubowski.

Dodał, że policjanci szacują, iż Skarb Państwa mógł stracić w wyniku niezapłaconej akcyzy ponad 820 tysięcy złotych. Z ustaleń CBŚ wynika, że grupa mogła produkować kilkaset tysięcy sztuk nielegalnych papierosów dziennie.

Cztery zatrzymane osoby otrzymały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej produkcji papierosów. Dwie z nich, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Radomsku, zostały tymczasowo aresztowane, w stosunku do pozostałych sąd zastosował poręczenie majątkowe i dozór policyjny.

Czytaj więcej o przemycie papierosów w Money.pl
Wieźli wino, ale przemycali papierosy Ukraiński kierowca ciężarówki zgłosił przy odprawie celnej, że wiezie do Niemiec białe, półwytrawne wino. Nie tylko.
Przez papierosy mogli stracić miliony euro Na polecenie belgijskiej służby celnej w Antwerpii zniszczono 151 milionów podrabianych papierosów. Gdyby trafiły one na czarny rynek, fiskus straciłby 29 milionów euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)