Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Producent "Wiedźmina" bez decyzji w sprawie wrogiego przejęcia. Skup akcji zatwierdzony

1
Podziel się:

Akcjonariusze CD Projekt mieli dziś przegłosować we wtorek uchwały, chroniące spółkę przed wrogim przejęciem. Do porozumienia jednak nie doszło, a akcjonariusze dali sobie jeszcze tydzień do zastanowienia. Przeszła tylko uchwała o skupie akcji własnych za ćwierć miliarda złotych.

Producent "Wiedźmina" bez decyzji w sprawie wrogiego przejęcia. Skup akcji zatwierdzony
(Wiedźmin 3: Dziki Gon)

Akcjonariusze CD Projekt mieli przegłosować we wtorek uchwały chroniące spółkę przed wrogim przejęciem. Do porozumienia jednak nie doszło, a akcjonariusze dali sobie jeszcze tydzień do zastanowienia. Przeszła tylko uchwała o skupie akcji własnych za ćwierć miliarda złotych.

Walne zgromadzenie CD Projekt, producenta gry komputerowej "Wiedźmin", wyraziło zgodę na skup akcji własnych spółki w celu umorzenia za maksymalnie 250 mln zł. Jednocześnie jednak nie doszło do wspólnej decyzji w sprawie ograniczeń statutowych wykonywania głosów. Akcjonariusze mają się w tej sprawie spotkać jeszcze 5 grudnia.

Walnemu zgromadzeniu CD Projekt udało się przegłosować tylko uchwałę w sprawie upoważnienia zarządu do realizacji skupu akcji spółki przez samą spółkę. Łączna kwota, która może zostać przeznaczona na nabycie akcji własnych wraz z kosztami ich nabycia, wyniesie nie więcej niż 250 mln zł.

Uchylono jednocześnie podobną uchwałę z dnia 24 maja 2016 roku w tej samej sprawie. Wcześniej zmieniły się jednak przepisy, czego poprzednia uchwała nie uwzględniała.

Akcje mogą być kupowane zarówno na giełdzie, jak i poza nią oraz w drodze publicznego wezwania.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
qwerty
7 lat temu
Chronić skarby polskiej gospodarki