Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

URE nie godzi się na podwyżki cen gazu. Odrzucono nowy cennik

4
Podziel się:

Urząd Regulacji Energetyki (URE) odmówił zatwierdzenia taryfy Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) - spółki zależnej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - dla usług dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego, podał Urząd.

URE nie godzi się na podwyżki cen gazu. Odrzucono nowy cennik
(Magnascan/Pixabay.com/CCO)

- Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego Prezes URE uznał, iż planowane przez przedsiębiorstwo koszty prowadzenia działalności w zakresie dystrybucji paliw gazowych nie mogą być uznane za koszty uzasadnione, o których mowa w art 45 ust. 1 ustawy - Prawo energetyczne. Jednocześnie ustalone na ich podstawie stawki opłat za świadczenie usług dystrybucji paliw gazowych nie zapewniają ochrony interesów odbiorców przed ich nieuzasadnionym poziomem" - czytamy w komunikacie.

28 kwietnia 2017 r. PSG złożyła do URE wniosek o zatwierdzenie na okres do 31 grudnia 2017 r. ustalonej przez siebie taryfy nr 5 dla usług dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego.

* Trump: Kontrakt na gaz? Wystarczy 15 minut *

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
jotka
5 lata temu
Nie chcemy ruskiego gazu, to będziemy płacić za regazyfikację skroplonego amerykańskiego gazu jak za woły.
ZK590
5 lata temu
Energetyka, górnictwo, gazownie, wodociągi maja w ustawie coroczne /i nie tylko/ podwyżki cen ? Jakim prawem, z jakiej przyczyny ?
maciunio
5 lata temu
O, pokazują głównego żula Rzeczypospolitej w TVP info- stoi na plaży i udaje, że nie wie o co chodzi ( a może nie udaje?) Widocznie tak się najarał na koncercie, że nie wie co mówi. Z koncertu dla półgłówków na plażę - Platformersi są naprawdę zdesperowani, szukają chętnych na marsze i manifestacje wśród najaranej młodzieży i między parawanami na plaży, gdzie ludzie chcą po prostu poleżeć, opalić się, odpocząć. Co za upokarzająca scena....
waldi
5 lata temu
mało krwiopijcy na pensje dla prezesów dobra zmiana