Notowania

ceny żywności
06.06.2016 11:20

Ceny żywności w Rosji. Rosjanie oszczędzają na jedzeniu

Według "Kommiersanta", rekordowe obniżenie realnej wartości wynagrodzeń spowodowało spadek zapotrzebowania na towary spożywcze o prawie 5 procent, a na pozostałe o 20 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikhail Koninin/Flickr (CC BY-NC 2.0))

Rosjanie coraz częściej zamiast owoców i ryb kupują chleb i mleko. Jak informuje gazeta "Kommiersant", konsumenci w Rosji oszczędzają na jakości produktów, kierując się ich niską ceną.

Według "Kommiersanta", rekordowe obniżenie realnej wartości wynagrodzeń spowodowało spadek zapotrzebowania na towary spożywcze o prawie 5 procent, a na pozostałe o 20 procent. Gazeta zwraca uwagę, że oszczędności obywateli wpływają przede wszystkim na jakość odżywiania, bezpieczeństwo na drogach i ogólny komfort życia.

Gdy Unia Europejska wprowadzała sankcje wobec Rosji, a Moskwa odpowiedziała embargiem spożywczym, część Rosjan twierdziła, że nie będzie to miało wpływu na ich sytuację. Tymczasem według "Kommiersanta", coraz rzadziej w przeciętnym gospodarstwie domowym pojawiają się na stole owoce, warzywa, ryby i alkohol. Za to do menu powrócił chleb ze słoniną, ziemniaki i najtańsze produkty mleczarskie.

Tagi: ceny żywności, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2016

LoszaChlieb i sało - to fundament kuchni rosyjskiej. Jak kto bardziej dbający o zdrowie, to jeszcze łuk.

31-07-2016

pan samochodzik[QUOTE] bezpieczeństwo na drogach [/QUOTE] Czyli z informacji wynika, że duże spożycie pieczywa, ziemniaków, słoniny i nabiału stanowi zagrożenie w … Czytaj całość

06-06-2016

eryk antyklerykidi do sojusza nawarot job twoju mac!

Rozwiń komentarze (4)