Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny gazu na Zachodzie rosną z powodu kryzysu na Krymie

0
Podziel się:

To normalna reakcja rynku na możliwość militarnej konfrontacji na Wschodzie. Inwestorzy szczególnie obawiają się o dostawy gazu do Europy przez Ukrainę.

Ceny gazu na Zachodzie rosną z powodu kryzysu na Krymie
(GAZ-SYSTEM S.A.)
bEToImEl

Ceny gazu ziemnego w Wielkiej Brytanii wzrosły o około 10 proc., do około 370,5 dolarów za 1000 m sześć. Duże wzrosty notują też ceny błękitnego paliwa w Niemczech i Holandii - podają agencje.

Jak wskazuje agencja ITAR-TASS, ceny gazu w Holandii wzrosły do około 366 dolarów, również o około 10 proc. Ceny gazu w Niemczech wzrosły o 8,1 proc. do 369,5 dolarów. Eksperci tłumaczą, że jest to normalna reakcja rynku na możliwość militarnej konfrontacji na Wschodzie. Inwestorzy szczególnie obawiają się o dostawy gazu do Europy przez Ukrainę.

- _ Rosja kontroluje dostawy gazu na Ukrainę, skąd trafia on do Europy. Europa jest bardzo uzależniona od rosyjskich dostaw gazu _ - powiedział Soeren Bo Duvier Nielsen, manager ds. sprzedaży w Nordea Bank AB w Singapurze, cytowany przez Bloomberga.

bEToImEn

Agencja wskazuje, że tegoroczna zima jest najcieplejszą od 2008 r. i z tego powodu popyt na gaz wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej i ciepła jest mniejszy niż zwykle od tej porze roku. Ceny surowca były najniższe od dwóch lat.

Czytaj więcej w Money.pl

bEToImEO
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)