Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliw. Jest szansa na benzynę poniżej 5 złotych

0
Podziel się:

Tylko w tym tygodniu ceny benzyny spadły średnio na litrze o 6 groszy. Eksperci branży paliwowej przewidują, że może być jeszcze taniej.

Ceny paliw. Jest szansa na benzynę poniżej 5 złotych
(Reporter)
bEUtFuyd

Tak tanio nie było na stacjach od 18 miesięcy. Tylko w tym tygodniu ceny benzyny spadły średnio na litrze o 6 groszy. Czy za benzynę zapłacimy niedługo mniej niż 5 zł? Eksperci branży paliwowej mówią, że jest na to szansa.

Halina Pupacz prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych przekonuje, że litr benzyny bezołowiowej może wkrótce kosztować poniżej 5 złotych. To jednak zależy nie tylko od sytuacji w Syrii oraz w Korei Północnej, ale też od cen dyktowanych przez Orlen i Lotos.

- _ Perspektywa ceny za litr paliwa blisko 5 złotych jest na horyzoncie. Tak się stanie jeśli nie powrócą gigantyczne spekulacje cenami ropy. _ - podkreśla prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych.

bEUtFuyf

Artur Kandarian właściciel stacji benzynowych we Włocławku przyznaje, że cena za litr benzyny poniżej 5 złotych to dla kierowców byłoby przekroczenie ważnej bariery psychologicznej. - _ My bardzo chcielibyśmy by ceny były niższe. Taka sytuacja powoduje napędzanie naszej gospodarki, która po długiej zimie powinna przyśpieszyć. _ - twierdzi Artur Kandarian.

Analitycy Biura Maklerskiego Reflex szacują, że średnio litr benzyny bezołowiowej 95 w kraju kosztuje obecnie średnio 5,35 zł(spadek o 6 gr/l), Za litr pozostałych paliw płacimy odpowiednio: Superplus 98 - 5,58 zł (spadek o 4 gr/l), oleju napędowego 5,33 zł (spadek o 5 gr/l), a autogazu 2,42 zł (spadek o 2 gr/l).

Od początku kwietnia br. ceny benzyny bezołowiowej 95 spadły o 30 gr/l, oleju napędowego o 28 gr/l, a autogazu o 13 gr/l.

Czytaj więcej w Money.pl
PKN Orlen zmienia ceny paliw. Sprawdź, o ile PKN Orlen obniża hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 13 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 7 zł i podnosi hurtowe ceny oleju napędowego o 29 zł na tysiąc litrów.
Znakomite wiadomości dla kierowców. Ceny paliw będą... Sprawdź, czego w najbliższym czasie spodziewają się eksperci rynku paliw.
Ceny paliw na stacjach wciąż będą rosły Zobacz najnowsze prognozy analityków i sprawdź, które paliwo nie powinno podrożeć.
bEUtFuyG
wiadomości
KOMENTARZE
(0)