Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Ceny paliw mogą znacząco wzrosnąć"

0
Podziel się:

Za miesiąc za paliwo możemy zapłacić znacznie więcej, bo kończy się ulga akcyzowa dla importerów.

"Ceny paliw mogą znacząco wzrosnąć"
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

_ - Wszystko przez ulgą akcyzowa dla importerów paliw. Za miesiąc przestanie obowiązywać _- przypomniał prezes PKN ORLEN Jacek Krawiec.

Krawiec podkreślił, że ceny paliw nie zależą obecnie głównie od koncernów paliwowych. Prezes PKN Orlen powiedział, że rząd może spowodować obniżenie cen paliw, między innymi przez zmianę przepisów dotyczących biopaliw i narodowego celu wskaźnikowego.

W rozmowie z Polskim Radiem dodał, że 1 maja kończy się ulga akcyzowa na estry i można się zastanowić nad sposobami przedłużenia tej ulgi. - _ Jeśli ta ulga zniknie, to wzrośnie koszt wytworzenia paliw _ - stwierdził prezes PKN Orlen.

Krawiec tłumaczy, że koncerny paliwowe stosują obecnie niskie marże na sprzedawane w kraju paliwa. Wysoka cena benzyny to efekt złej sytuacji na rynkach paliwowych i niekorzystnej relacji walutowej złotego - ocenia prezes.

Wczoraj premier Donald Tusk pytany o rosnące ceny benzyny podkreślił, że wpływ rządu na regulacje cen paliw jest znikomy. Głównymi czynnikami cenotwórczymi są relacja gotówki do dolara oraz cena ropy na rynkach światowych . - _ Tutaj jesteśmy w sytuacji najmniej optymalnej od lat _" - powiedział.

Premier zapewnił, że mimo niesprzyjającej sytuacji rząd będzie szukał rozwiązań, aby ceny benzyny nie szły w górę. - _ Będziemy szukali w najbliższych dniach takich zmian ustawowych, które trochę ułatwią życie dwóm głównym rafineriom i to powinno wpłynąć, w niewielkim stopniu, ale powinno, na ceny paliw na stacjach benzynowych _ - powiedział.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/benzyna;za;ponad;5;zl;psl;ma;pomysl,80,0,763728.html) Benzyna za ponad 5 zł. PSL ma pomysł Marek Sawicki uważa, że warto wrócić do pomysłu ruchomej akcyzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t84613.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zle;wiesci;dla;kierowcow;tankowanie;bedzie;coraz;drozsze,88,0,784472.html) Złe wieści dla kierowców. Tankowanie będzie coraz droższe W przyszłym tygodniu paliwa będą droższe. Wszystko za sprawą sytuacji w Libii - prognozują analitycy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t132540.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/publikacje/artykul/ceny;paliw;zagrozone;zamieszkami,87,0,777047.html) Ceny paliw zagrożone zamieszkami e-petrol.pl: dopiero przedsmak podwyżek?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)