Notowania

ceny paliw
08.02.2013 14:50

Ceny paliw. Na stacjach nadal będą rosły

Średnio za litr oleju na koniec przyszłego tygodnia możemy zapłacić około 2-3 grosze więcej, a ceny benzyn mogą wzrosnąć średnio do 4-5 groszy - szacują analitycy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Paliwa na stacjach benzynowych nadal będą drożały - prognozują eksperci rynku paliw. Jak wyliczył e-petrol.pl, litr benzyny 95 powinien kosztować w przyszłym tygodniu 5,44-5,56, taka sama ilość oleju napędowego około 5,48-5,59 zł, a autogazu - około 2,62-2,70 zł.

BM Reflex wyliczył, że za litr benzyny bezołowiowej 95 trzeba zapłacić obecnie około 5,46 zł, to jest o 6 gr/l więcej niż przed dwoma tygodniami i około 3 gr/l więcej niż na początku tego roku. _ Olej napędowy podrożał w ostatnich dwóch tygodniach średnio o około 2 grosze na litrze, natomiast w porównaniu z początkiem roku jest o 2 gr/l tańszy _ - poinformował Reflex.

_ Średnio za litr oleju na koniec przyszłego tygodnia możemy zapłacić około 2 -3 gr więcej, podczas gdy ceny benzyn mogą wzrosnąć średnio do 4 - 5 gr/l _ - ocenił Reflex.

Podwyżki cen na stacjach mają wynikać głównie ze wzrostu cen w polskich rafineriach. _ Cena średnia benzyny bezołowiowej 95 w polskich rafineriach wynosi 4414 zł/m sześc. - co daje nam zmianę na przestrzeni tygodnia wynoszącą około 10 zł. W tym samym momencie diesel kosztuje średnio 4429 zł/m sześc., a więc tutaj zwyżka jest nieco większa - około 35 zł/m sześc. W tym przypadku nie możemy również pominąć zmian cen oleju opałowego, który notował zwyżkę o skali podobnej do diesla i kosztuje dziś ponad 3184 zł/m sześc. _ - poinformował e-petrol.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny benzyny i oleju napędowego znów w górę PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 5 zł, a oleju napędowego o 14 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.
Tańsza benzyna tylko na chwilę? Prognoza Za litr benzyny Pb95 trzeba płacić średnio 5,42 zł, za litr ON 5,48 zł, a za litr LPG 2,72 zł.
Tankuj póki czas. W hurcie paliw już drogo Najtaniej benzynę można tankować w województwie pomorskim, najdrożej w lubuskim.
Tagi: ceny paliw, olej napędowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz