Notowania

ceny paliwa
05.05.2012 15:44

Ceny paliw w Polsce. Koncerny robią obniżki

Koncerny ogłaszają obniżki w hurcie. Jak przełoży się to na ceny na stacjach benzynowych?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Grupa Lotos obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 26 zł a benzyny bezołowiowej 98 o 23 zł na tysiąc litrów. * *Z kolei PKN Orlen obniża od dziś hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 29 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 24 zł i oleju napędowego o 97 zł na tysiąc litrów.

Jak poinformowało biuro prasowe spółki Lotos, ceny hurtowe oleju napędowego oraz napędowego do celów opałowych spadają o 38 zł na tysiąc litrów. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

O korekcie cen detalicznych Orlenu zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być spadek o 2-3 gr na litrze w zależności od gatunku, a w przypadku oleju napędowego o 10 gr na litrze.

Od dziś hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 452 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 561 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 384 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 564 zł za tysiąc litrów.

Zobacz, jak w ciągu ostatniego roku zmieniały się ceny benzyny pb95

W tym roku to 36. obniżka cen benzyny i 29. obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna i olej napędowy drożały tam 54 razy.

Zobacz zmiany w cenach pb98 w ostatnim roku:

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 97 zł i wynosi 4 tys. 334 zł za tysiąc litrów.

O cenach paliw czytaj więcej w Money.pl
Benzyna znowu drożeje Przed Świętami w niektórych miejscach kraju ceny paliw mogą jeszcze wzrosnąć - ostrzegają analitycy.
Niemcy chcą ustawy, by zatrzymać podwyżki - Niemcy powinny ustawowo ograniczyć możliwość podnoszenia cen benzyny - uważa minister transportu z niemieckiego landu Turyngia Christian Carius.
Ceny paliw na stacjach mogą wzrosnąć do 4 groszy Najbliższe dni na stacjach mogą przynieść dalszy wzrost cen nie tylko benzyn, ale także oleju napędowego.
Tagi: ceny paliwa, ceny paliw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz