Notowania

ceny paliw
13.04.2013 07:10

Ceny paliw w Polsce. Optymistyczne prognozy analityków

Sprawdź, czego w najbliższym czasie spodziewają się eksperci rynku paliw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

W najbliższym tygodniu detaliczne ceny paliw powinny znacząco spaść - uważają eksperci monitorujący rynek paliw. Analitycy e-petrol prognozują, że ceny benzyny i oleju napędowego mogą spaść poniżej 5,60 złotego za litr, a autogazu poniżej 2,60 złotego za litr.

Jak poinformował wczoraj BM Reflex, średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wynosi obecnie 5,62 zł za litr, benzyny 98 - 5,81 zł za litr, a oleju napędowego - 5,58 zł za litr. Średnia cena autogazu to 2,54 zł za litr.

Eksperci z BM Reflex podkreślili, że _ mijający tydzień kończy się spadkiem średniego poziomu cen benzyny i oleju napędowego na stacjach o 3 grosze na litrze _. Dodali, że od początku kwietnia spadek cen benzyn sięgnął 30 groszy na litrze.

- _ Ceny oleju napędowego spadły w tym czasie o około 18 groszy na litrze. Odnotowane w tym tygodniu spadki cen na stacjach są początkiem obniżek, które już na wszystkich stacjach powinniśmy zanotować na początku drugiej połowy miesiąca. Na teraz możliwy wydaje się spadek średniego poziomu cen benzyny bezołowiowej 95 do poziomu 5,55 zł/l i oleju napędowego do poziomu 5,50 zł/l _ - ocenili analitycy BM Reflex.

Sprawdź, jak kształtowały się ceny paliw od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Z kolei eksperci portalu e-petrol.pl wskazali, że _ w najbliższym tygodniu kierowcy z pewnością będą mogli nieco odetchnąć, bowiem ceny mogą ulec znacznemu obniżeniu, i to nawet bez utraty marż przez operatorów stacji _.

Prognoza e-petrol.pl na najbliższe dni zakłada, że benzyna bezołowiowa będzie kosztować około 5,54-5,63 zł za litr, olej napędowy 5,50-5,60 zł za litr, a autogaz - 2,50-2,60 zł za litr.

Czytaj więcej w Money.pl
Money.pl policzył, jaką emeryturę dostaniesz Z OFE, czy bez i tak będzie nędza. Koszmarna. Godnie będą żyć tylko ci, którzy sami sobie zapewnią emeryturę.
100 miliardów wycieknie z giełdy? Tak, jeśli... Eksperci są zgodni - likwidacja tych funduszy może doprowadzić do katastrofy na GPW.
Wielkanocne wydatki. Zobacz, ile kosztowały nas święta 250 złotych - najczęściej taką kwotę przeznaczyliśmy na przygotowania. Co piąty z nas sprawił bliskim upominek, czyli tzw. zajączka.
Tagi: ceny paliw, paliwa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz