Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliw. W przyszłym tygodniu na stacjach będzie drożej

0
Podziel się:

Dobre dane z rynku pracy i sektora nieruchomości w USA mogą spowodować w krótkiej perspektywie wzrost...

Ceny paliw. W przyszłym tygodniu na stacjach będzie drożej
(Reporter)

W przyszłym tygodniu ceny oleju napędowego jak i benzyny powinny wzrosnąć - twierdzą analitycy monitorujący rynek paliw. Według nich droższe ceny będą związane m.in. z drożejącą ropą na rynkach światowych.

Analitycy BM REFLEX podkreślili, że podwyżki cen paliw na stacjach stały się faktem. Podrożały zarówno benzyna jak i olej napędowy. Średnio za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy ok. 5,37 zł (wzrost o 4 gr na litrze niż przed tygodniem), benzyny bezołowiowej 98 - 5,59 zł (wzrost o 2 gr), oleju napędowego - 5,33 zł (wzrost o 2 gr). Jak wskazali eksperci, ceny spadły jedynie w przypadku autogazu, który średnio kosztuje 2,39 zł.

_ Chociaż wzrost średniego poziomu cen benzyn i oleju napędowego sięgał 2-4 grosze na litrze, to na części stacji odnotowaliśmy podwyżki przekraczające 10 groszy na litrze. Drożały paliwa zwłaszcza na stacjach, gdzie w ubiegłym tygodniu płaciliśmy za nie najmniej. Natomiast na stacjach, na których z kolei tankowaliśmy najdrożej, w tym tygodniu ceny w większości pozostały jeszcze stabilne _ - wyjaśnili eksperci z BM REFLEX.

Według analityków, przyszły tydzień oznacza kolejne podwyżki na stacjach paliw. _ Średni poziom cen benzyny Eurosuper 95 przekroczy ponownie poziom 5,40 zł/l, a oleju napędowego zbliży się do średniego poziomu 5,40 zł/l. Za litr benzyny bezołowiowej 95 będziemy płacić od 5,25 do 5,50 zł, a oleju napędowego od 5,22 do 5,47 zł _ - szacują. Według ekspertów nie powinny za to rosnąć ceny LPG.

Analitycy portalu e-petrol.pl przewidują, że mimo iż w najbliższych dniach ceny hurtowe paliw powinny spadać, to wiele stacji nie zdecyduje się na obniżki. Według ekspertów w najbliższym czasie cena dla benzyny 95 będzie się wahała między 5,31-5,40 zł za litr, a dla oleju napędowego 5,27-5,37 zł. W przypadku gazu LPG cena będzie się wahała między 2,35-2,43 zł za litr.

Według analityków w zeszłym tygodniu na stacjach benzynowych widzieliśmy _ rozszerzenie się widełek cen detalicznych _. Benzyna bezołowiowa 95 podrożała do 5,35 zł za litr, natomiast diesel staniał do 5,29 zł za litr.

_ Na rynkach międzynarodowych nie zobaczyliśmy w mijającym tygodniu impulsów, które zrewolucjonizowałyby bieg wydarzeń. Niewątpliwie warto pamiętać, że ceny ropy dość wyraźnie spadały - z poziomu ponad 104 dolarów, jednak nie jest to spowodowane jednym konkretnym zdarzeniem. Raczej może stanowić złożenie szeregu czynników, wśród nich na czoło wysuwałyby się słabsze wyniki z gospodarki chińskiej _ - zauważyli analitycy e-petrol.pl.

Zobacz jak kształtowała się cena ropy w ostatnich miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Według nich nie należy jednak zapominać, że w tym tygodniu było także kilka pozytywnych impulsów, m.in. dobre dane z rynku pracy i sektora nieruchomości w USA, czy korzystne odczyty indeksów ekonomicznych w Europie. To powinno spowodować w krótkiej perspektywie wzrost cen ropy.

Czytaj więcej w Money.pl
Złe wiadomości dla kierowców. To już koniec Sprawdź, czego w najbliższym czasie spodziewają się analitycy zajmujący się rynkiem paliw.
Ceny ropy spadają. Powodów jest kilka Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo rosną zapasy benzyny w USA, a globalna gospodarka spowalnia - podają maklerzy.
Brytyjczycy nie chcą nałożenia cła na ropę Państwo ma sprzeciwić się zaklasyfikowaniu kanadyjskiej ropy, jako wysoce szkodliwej dla środowiska.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)