Notowania

Polski parlament może ratyfikować umowę CETA jeszcze w tym roku

Polski rząd dał zielone światło tej umowie. - Po otrzymaniu zgody ze strony kanadyjskiej przejdziemy do tymczasowego wdrożenia umowy CETA - powiedział wiceminister.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Polski parlament mógłby zająć się omówieniem unijno-kanadyjskiej umowy o wolnym handlu (CETA) jeszcze przed upływem tego roku - poinformował w piątek wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński na wspólnej konferencji prasowej z komisarz UE ds. handlu Cecilią Malmstroem.

- Polski rząd dał zielone światło tej umowie, czekamy teraz na stronę kanadyjską. I po otrzymaniu zgody ze strony kanadyjskiej przejdziemy do tymczasowego wdrożenia umowy CETA - powiedział dziennikarzom w Warszawie.

- Z punktu widzenia rządu będziemy przyglądać się przez następne kilka miesięcy konsekwencjom tej umowy. Będzie omówiona przez parlament, będzie ratyfikowana i podpisana przez prezydenta - mówił.

Wskazał, że ocena skutków porozumienia nastąpi w ciągu 2-3 miesięcy po ratyfikacji przez Kanadę. - Także myślę, że możemy oczekiwać, że pod koniec tego roku ona będzie omówiona w polskim parlamencie - dodał.

Komisarz Malmstroem wyraziła przekonanie, że obie strony skorzystają na CETA. - Otwiera możliwości dla firm europejskich, które będą mogły realizować inwestycje w Kanadzie, a także przysłuży się firmom kanadyjskim, które będą mogły inwestować w Unii Europejskiej - mówiła.

Tagi: ceta, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-04-2017

fremW obecnej sytuacji międzynarodowej niemądrze byłoby ratyfikować tę umowę. Niech to najpierw zrobią pozostałe kraje.

07-04-2017

demokracja=antyPO/N.STOP DLA RZĄDÓW KORPORACJI POPRZEZ WPROWADZANIE CETA I TTIP.

08-04-2017

STOP CETAa co z naszym rolnictwem i przemyslem,i zaczniemy zdrowo sie odzywiac GMO i guzy zaczna wychodzic jak tym biednym badanym szczurom ,ale wazne ze Mosad … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)