Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Polski parlament może ratyfikować umowę CETA jeszcze w tym roku

6
Podziel się:

Polski rząd dał zielone światło tej umowie. - Po otrzymaniu zgody ze strony kanadyjskiej przejdziemy do tymczasowego wdrożenia umowy CETA - powiedział wiceminister.

Polski parlament może ratyfikować umowę CETA jeszcze w tym roku
(East News)

Polski parlament mógłby zająć się omówieniem unijno-kanadyjskiej umowy o wolnym handlu (CETA) jeszcze przed upływem tego roku - poinformował w piątek wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński na wspólnej konferencji prasowej z komisarz UE ds. handlu Cecilią Malmstroem.

- Polski rząd dał zielone światło tej umowie, czekamy teraz na stronę kanadyjską. I po otrzymaniu zgody ze strony kanadyjskiej przejdziemy do tymczasowego wdrożenia umowy CETA - powiedział dziennikarzom w Warszawie.

- Z punktu widzenia rządu będziemy przyglądać się przez następne kilka miesięcy konsekwencjom tej umowy. Będzie omówiona przez parlament, będzie ratyfikowana i podpisana przez prezydenta - mówił.

Wskazał, że ocena skutków porozumienia nastąpi w ciągu 2-3 miesięcy po ratyfikacji przez Kanadę. - Także myślę, że możemy oczekiwać, że pod koniec tego roku ona będzie omówiona w polskim parlamencie - dodał.

Komisarz Malmstroem wyraziła przekonanie, że obie strony skorzystają na CETA. - Otwiera możliwości dla firm europejskich, które będą mogły realizować inwestycje w Kanadzie, a także przysłuży się firmom kanadyjskim, które będą mogły inwestować w Unii Europejskiej - mówiła.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
basia
7 lat temu
jako w 6 pokoleniu wrocławianka co ma mensza inżyniera( w 9 pokoleniu wrocławianina ) mieszkanie komunalne i wykształcenie zawodowe więc ma zawód i jezd inżynieram i jest inżynierem to znaczy że wysoko w hierarhi wrocławia stoi zapisałam się do młodzieży wszechpolskiej żeby walczyć z burakami ze wsi i innymi co pszyjeżdzajom do mojego pięknego miasta trzeba buraków tępić bo przyjedzie taki burak do wrocławia i zacznie pracować to zabiera pracę rodowitemu wrocławianinowi inżynierowi po za tym pszyjdzie do pracy i gupek pracuje więc to bardo grożne bo w innych pracach wroławianie muszą terz pracować a każdy zakład stratę pszynosi im więcej wyprodukuje tym większa strata i co państwo nie dopłaci jak będzie tak robił i pracował zakład zbankrutuje jak np produkuje pralki to tych pralek burak naprodukuje i rynek zepsuje i wszystkie fabryki w polsce zbankrutują nie dość że ta fabryka zbankrutuje co buraka przyjeła to cała polska zbankrutuje
frem
7 lat temu
W obecnej sytuacji międzynarodowej niemądrze byłoby ratyfikować tę umowę. Niech to najpierw zrobią pozostałe kraje.
....
7 lat temu
przecież to umowa z uk
irony
7 lat temu
A teraz wszystkie klakiery razem, "PiS, ani kroku w tył" !
STOP CETA
7 lat temu
a co z naszym rolnictwem i przemyslem,i zaczniemy zdrowo sie odzywiac GMO i guzy zaczna wychodzic jak tym biednym badanym szczurom ,ale wazne ze Mosad bedzie szczesliwy ,dlatego juz teraz znawcy lekarskie przewidyja ze ludzie zaczna masowo chorowac i umierac na rozne RAKI i dlaczego jak bylo mowione nie bedzie oznakowan na metkach z jakiego kraju i jaki sklad tego żarcia,co bedzie ukrywane nie chce tego żarcia ,mamy swoich rolnikow i podobno najlepsze wyroby,niemcy przyjezdzaja i kupuja nasze swinie ,a nie swoje pedzone na antybiotykach