Notowania

firmy
10.10.2018 06:51

Chalupec oddał Ruch. Nie jest już prezesem

Igor Chalupec wypełnił porozumienie z Alior Bankiem. Jak pisze Puls Biznesu zrezygnował ze stanowiska prezesa Ruchu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)

Igor Chalupec wypełnił porozumienie z Alior Bankiem i jak pisze Puls Biznesuzrezygnował ze stanowiska prezesa Ruchu. Informację o dymisji gazeta potwierdziła nieoficjalnie w trzech źródłach.

Sam Igor Chalupec nie odpowiedział ani na pytanie gazety w tej sprawie, ani na prośbę o komentarz. Igor Chalupec to były wiceminister finansów i były prezes PKN Orlen. Teraz także były prezes Ruchu.

Jego decyzja oznacza, że w zarządzie balansującego na krawędzi bankructwa Ruchu zostały dwie osoby: Marek Podstawa i Bogumiła Rak. Następcę Igora Chalupca wybierze rada nadzorcza w składzie, zmienionym kilka dni temu.

Przewagę mają w niej nowo powołane osoby, związane z wierzycielami dystrybutora: dwie, wskazane przez Alior Bank (Kamil Prokop i Seweryn Kowalczyk) i jeden przedstawiciel wydawców prasy (Artur Sierant). Igor Chalupec jako dotychczasowy właściciel Ruchu ma w nadzorze tylko dwóch przedstawicieli -- Janusza Koczyka i Wojciecha Wróblewskiego.

Taki skład rady to rezultat porozumienia, jakie Igor Chalupec zawarł z Alior Bankiem, największym wierzycielem Ruchu. W jego wyniku bank zrolował linie kredytowe i gwarancyjne dystrybutora opiewające łącznie na około 170 mln zł, których termin mijał 5 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: firmy, ruch, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

rosowkaBank zrolował linie kredytowe . Ten język to jakiś rodzaj grypsery ?

10-10-2018

PiotrAle 200mln $ wywiezionych za granicę z kasy Ruchu nie oddał... MBO , czy LBO tym się różnią od kradzieży, że zarząd bierze zewnętrzne kredyty, … Czytaj całość

10-10-2018

Grazyna_55Bogumiła Rak,hahhahahhahahahha to ta sama co do kierowników sprzedazy wydarła się na spotkaniu albo k...otwieracie te kioski ( zamykały się wtedy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)