Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Chalupec oddał Ruch. Nie jest już prezesem

Chalupec oddał Ruch. Nie jest już prezesem

Fot. WP.PL

Igor Chalupec wypełnił porozumienie z Alior Bankiem i jak pisze Puls Biznesu zrezygnował ze stanowiska prezesa Ruchu. Informację o dymisji gazeta potwierdziła nieoficjalnie w trzech źródłach.

Sam Igor Chalupec nie odpowiedział ani na pytanie gazety w tej sprawie, ani na prośbę o komentarz. Igor Chalupec to były wiceminister finansów i były prezes PKN Orlen. Teraz także były prezes Ruchu.

Jego decyzja oznacza, że w zarządzie balansującego na krawędzi bankructwa Ruchu zostały dwie osoby: Marek Podstawa i Bogumiła Rak. Następcę Igora Chalupca wybierze rada nadzorcza w składzie, zmienionym kilka dni temu.

CZYTAJ: Ruch zalega wydawnictwom. Na pomoc zatrudnił firmę doradczą

Przewagę mają w niej nowo powołane osoby, związane z wierzycielami dystrybutora: dwie, wskazane przez Alior Bank (Kamil Prokop i Seweryn Kowalczyk) i jeden przedstawiciel wydawców prasy (Artur Sierant). Igor Chalupec jako dotychczasowy właściciel Ruchu ma w nadzorze tylko dwóch przedstawicieli -- Janusza Koczyka i Wojciecha Wróblewskiego.

Taki skład rady to rezultat porozumienia, jakie Igor Chalupec zawarł z Alior Bankiem, największym wierzycielem Ruchu. W jego wyniku bank zrolował linie kredytowe i gwarancyjne dystrybutora opiewające łącznie na około 170 mln zł, których termin mijał 5 października.

 

 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Piotr
2018-10-10 10:56
Ale 200mln $ wywiezionych za granicę z kasy Ruchu nie oddał... MBO , czy LBO tym się różnią od kradzieży, że zarząd bierze zewnętrzne kredyty, wykupuje akcje ( a wiec WNOSI kapitał do firmy) , po czym, przez umiejętne zarządzanie podnosi wartość firmy. A zespół Chalupca napadł firmę z DUŻĄ GOTÓWKA W KASIE, i ją po prostu wyssał. Nie prowadzi się negocjacji kredytowych z takimi osobami, lecz rozmawia z nimi prokurator, przez kratkę... A najzabawniejsze , że ten gość nadal wierzy że sam stworzył koncern naftowy , nawet książkę o tym napisał... Nic dziwnego , że zawiódł - Ruch, duża rozdrobniona firma dystrybucyjna jest trudna w zarządzaniu i wymaga najwyższych kwalifikacji menedżerskich - a takich ten człowiek nigdy nie posiadał, od początku za dużo mu płacono ,żeby mu się chciało...
bud
2018-10-10 10:51
Budimex przytuli
Grazyna_55
2018-10-10 10:10
Bogumiła Rak,hahhahahhahahahha to ta sama co do kierowników sprzedazy wydarła się na spotkaniu albo k...otwieracie te kioski ( zamykały się wtedy jeden po drugim) albo was pozwalniam.
Tam w ogóle dobrało się towarzystwo wzajemnej adoracji. No i ta cała Bogumiła jest w radzie nadzorczej spółki od rozliczeń. Kiedyś to było centrum usług wspólnych, potem chyba księgowych. Spółka córka ruchu tworząca niedobory w kioskach na dziesiątki tysięcy złotych
Pokaż wszystkie komentarze (8)