Notowania

Przejdź na
oze
03.06.2016 20:16

Chile produkuje tak dużo energii, że rozdaje ją za darmo

Chilijskie firmy produkujące energię słoneczną rozwinęły się tak szybko, że teraz oddają nadprogramową energię za darmo. I jest to wprawdzie dobra wiadomość dla konsumentów, ale fatalna dla elektrowni - pisze w piątek Bloomberg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David Pozo/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Chilijskie firmy produkujące energię słoneczną rozwinęły się tak szybko, że teraz oddają nadprogramową energię za darmo. I jest to wprawdzie dobra wiadomość dla konsumentów, ale fatalna dla elektrowni - pisze Bloomberg.

Produkcja energii słonecznej wzrosła w Chile bardzo szybko ze względu na rosnący popyt napędzany świetną koniunkturą w sektorze górniczym.

Rozwój farm słonecznych był jednak bardzo chaotyczny, a brak właściwych połączeń między dwiema głównymi sieciami przesyłowymi tego kraju sprawia, że nadmiaru energii wyprodukowanej w jednym regionie nie da się przesłać do innej części kraju.

Tam, gdzie już w kwietniu uzyskano nadmiar energii słonecznej, zaczęto ją udostępniać za darmo. Nie jest to jednak dobra wiadomość dla inwestorów, czekających na zwrot kapitału włożonego w budowę farm słonecznych.

- Inwestorzy po prostu tracą pieniądze - mówi szef działu energetycznego firmy Acciona SA Rafael Mateo. - Rozwój farm był chaotyczny. Nie można mieć zbyt wielu deweloperów w jednym miejscu - dodaje.

Tagi: oze, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2016

EolNo tak w Polsce to zesr..ą się a nic nie będzie za darmo .zielona energia to u nas 2x droższa od tzw. czarnej ,paliwo na świecie tanieje u nas ostro w … Czytaj całość

03-06-2016

PotomekInwestorzy tracą pieniądze. Szok. Jak żyć?

03-06-2016

DziekujeMi wystarczy jak nie bedziesz wchodzil do mojego komputera podkradajac prad do wysylania plikow wykradzionych.Blokujesz i utrudniasz funkcje … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (45)