Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chińczycy po raz piąty liderem produkcji złota

0
Podziel się:

Według opinii pracownika Urzędu Kontroli Zasobów Naturalnych chińska produkcja złota w następnych latach wzrośnie i przekroczy 400 ton rocznie. Zakładane maksymalne możliwe wydobycie szacuje się na około 800 ton rocznie.

Chińczycy po raz piąty liderem produkcji złota
(Snow Kisses Sky/CC/Flickr)

Największy chiński koncern wydobywający złoto poinformował dziś w Pekinie, że w Chinach utrzymuje się stałe tempo wzrostu wydobycia tego kruszcu. Dzięki temu, po raz piąty z rzędu, Chiny są światowym liderem rankingu producentów złota.

Dyrektor koncernu Song Quanli powiedział, że jest to znaczący sukces, tym bardziej że spada produkcja złota u jego dotychczasowych tradycyjnych producentów. U źródeł sukcesu są - jego zdaniem - starania powiązania tradycyjnej branży wydobywczej z najnowszymi osiągnięciami techniki. Obecnie górnictwo złota jest w znacznym stopniu uprzemysłowione, co pozwoliło na wyraźne zwiększenie efektywności odzysku kruszcu ze złóż.

Razem ze wzrostem produkcji rośnie również konsumpcja złota na światowych rynkach, a tegoroczne zakupy zapowiadają się rekordowo. Ze względu na sytuację makroekonomiczną, utrzymujące się problemy w systemie finansowym oraz trwający kryzys zadłużeniowy w strefie euro, możliwa jest kolejna fala inwestycji w złoto. Wielu inwestorów kupuje złoto, dostrzegając w nim bezpieczną przystań w czasach silnych wahań kursów papierów wartościowych.

W 2011 roku Chiny wyprodukowały 361 ton czystego złota. Wydobycie i przeróbka złota skoncentrowana jest w 4 prowincjach: Shantong, Henan, Jangxi, Fujian i w autonomicznym regonie Wewnętrznej Mongolii. W tych 5 ośrodkach produkuje się 60 proc. chińskiego złota.

Według opinii pracownika Urzędu Kontroli Zasobów Naturalnych chińska produkcja złota w następnych latach wzrośnie i przekroczy 400 ton rocznie. Zakładane maksymalne możliwe wydobycie szacuje się na około 800 ton rocznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwie potęgi zaostrzyły spór o granice Chiny zaapelowały do Japonii, by respektowała ich _ niepodważalną suwerenność _ nad spornymi bezludnymi wysepkami na Morzu Wschodniochińskim.
Oto ranking największych firm świata Największym przedsiębiorstwem świata jest brytyjsko-holenderski koncern naftowy Shell, na drugim miejscu amerykański Exxon Mobile, a lider zeszłorocznego rankingu, Wal-Mart spadł na trzecie miejsce.
Wielkie skażenie w Chinach. Ponad 300 tys... Zanieczyszczone działki po działalności przemysłowej (brownfield) pierwszy raz stały się przedmiotem zainteresowania najwyższych władz państwowych
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)