Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
09.10.2016 14:38

Chiński urzędnik skazany na karę śmierci. Miał przyjąć łapówki

Na karę śmierci skazał chiński sąd byłego szefa partyjnych struktur w położonej w południowo-zachodniej części Chin prowincji Junnan. W trakcie sprawowania urzędu miał on przyjął łapówki o wartości ponad 37 milionów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ChinFotoPress/EAST NEWS)

Sąd w Anyang w środkowych Chinach stwierdził, że przestępstwa, których dopuścił się 70-letni obecnie Bai Enpei są na tyle poważne, iż były urzędnik zasługuje na najwyższy wymiar kary. Sąd dodał jednak, że wykonanie kary śmierci zostaje odroczone na dwa lata. W realiach chińskiego systemu sądowniczego oznacza to, że za dwa lata sąd może zdecydować o zamianie kary śmierci na dożywocie.

Bai Enpei do 2011 roku był szefem partyjnych struktur prowincji Junnan. Wcześniej piastował również wysokie funkcje w prowincji Qinghai na zachodzie kraju. Sąd udowodnił mu przyjęcie łapówek na sumę co najmniej 37 milionów dolarów amerykańskich.

Od czasu objęcia urzędu prezydenta przez Xi Jinpinga, w Chinach trwa kampania skierowana przeciwko skorumpowanym urzędnikom. W ostatnich latach wyroki orzekano po raz pierwszy w historii Chin także wobec urzędników niegdyś pełniących najważniejsze funkcje w państwie.

Tagi: chiny, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2016

kat z PodolaNależy wprowadzic karę śmierci w Polsce za łapówki. Połowa partii PO straciłaby życie.

09-10-2016

frankNasze kobiety też biorą łapówkę na dzieci +500 .zamiast stworzyć warunki do zarobienia pieniedzy to dwa razy się zabiera póżniej rozdaje i mówi że to … Czytaj całość

09-10-2016

KONCERZJAK BY WPROWADZIĆ TO W POLSCE TO NIE MIAŁ BY KTO PRACOWAĆ, POŁOWĘ BY POWIESZONO A DRUGA POŁOWA SAMA BY ODESZŁA,, BO NIEBEZPIECZNIE A ZA GOŁĄ PENSJĘ … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)