Notowania

chiny
07.05.2013 12:54

Chiński bank zamknął konta Kima

Państwowy Bank of China poinformował o wstrzymaniu transakcji i zamknięciu rachunku północnokoreańskiego Banku Wymiany Walutowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)

*Bank of China zamknął konto głównego banku Korei Północnej. To pierwsza i jedyna jak dotąd oznaka zmiany kursu chińskich władz wobec reżimu w Pjongjangu. Chiny uznawane są za największego sprzymierzeńca Korei Północnej na arenie międzynarodowej. *

Państwowy Bank of China poinformował dziś w specjalnym oświadczeniu o wstrzymaniu transakcji i zamknięciu rachunku północnokoreańskiego Banku Wymiany Walutowej. W oświadczeniu nie podano powodów tego kroku. Bank of China odmawia zaś komentarzy w tej sprawie.

Po ostatniej północnokoreańskiej próbie atomowej USA zakazały amerykańskim firmom przeprowadzania jakichkolwiek transakcji z bankiem Korei Północnej. Sankcjami objęte miały być także firmy z innych państw, które przelewały pieniądze na konta Banku Wymiany Walutowej.

Przeciwko temu zaprotestowały m.in.Japonia i Australia. Stany Zjednoczone o wprowadzenie podobnych sankcji apelowały także do Chin.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie pierwszy raz oskarżają o to Chiny Stany Zjednoczone po raz pierwszy oskarżyły chińskie wojsko o prowadzenie cyberataków na amerykańskie sieci komputerowe.
Zaskakująca decyzja Korei w sprawie rakiet Koreańczycy odwołali dwie wyrzutnie rakiet średniego zasięgu ze wschodniego wybrzeża kraju i przesunęli je na inną pozycję.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz