Notowania

chiński eksport
11.01.2010 06:00

Chiński eksport poprawia wyniki

Chiny w zeszłym roku sprzedało za granicę towary warte 1,2 biliona dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Scoble/CC/Flickr)

W grudniu eksport Chin wzrósł w porównaniu z tym samym okresem 2008 roku o prawie 18 procent. Według tamtejszych mediów, po raz pierwszy to Chiny, a nie Niemcy, są największym eksporterem na świecie.

Agencja Xinhua podaje, że w sumie Państwo Środka w zeszłym roku sprzedało za granicę towary warte 1,2 biliona dolarów. Ten wynik to i tak o prawie 14 procent mniej, niż rok wcześniej.

W zeszłym roku chińska gospodarka boleśnie odczuła światowy kryzys gospodarczy. Jednak ostatnie tygodnie przyniosły znaczący wzrost. Tylko w grudniu wartość eksportu wyniosła blisko 131 miliardów dolarów, prawie o jedną piątą więcej, niż rok wcześniej. Chiny importowały towary warte ponad bilion - o 16 procent mniej, niż w 2008 roku. O tym, czy Państwo Środka pobiło Niemcy w wyścigu o tytuł największego eksportera globu, dowiemy się dopiero w lutym, gdy nasz zachodni sąsiad ogłosi wyniki gospodarcze za zeszły rok.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Chiński eksport leci na łeb na szyję ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinski;eksport;leci;na;leb;na;szyje,85,0,450901.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Tagi: chiński eksport, chiny, eksport, niemcy, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz