Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy Jedwabny Szlak będzie miał swoje studia. Chińczycy szykują się na wielki inwestycyjny boom

3
Podziel się:

Chińskie media informują o spodziewanym w styczniu 2018 r. otwarciu pierwszego na świecie uniwersyteckiego wydziału poświęconego inicjatywie "Pasa i Szlaku". Studia mają ruszyć w singapurskiej filii Londyńskiej Szkoły Biznesu i Finansów.

Nowy Jedwabny Szlak będzie miał swoje studia. Chińczycy szykują się na wielki inwestycyjny boom
(Stefan Maszewski/REPORTER)
bELhNUHV

Partnerem jest chiński Uniwersytet Xiamen, który wspiera inicjatywę stworzenia pierwszego na świecie centrum oferującego multikulturowe studia na temat inicjatywy "Pasa i Szlaku".

Uchodzi ona za najważniejsze ekonomiczne przedsięwzięcie obecnych Chin. Tamtejsze media spekulują, że singapurski oddział londyńskiej uczelni może stać się pierwszym ośrodkiem naukowym, który dostanie możliwość prowadzenia projektu w ramach inicjatywy. Obserwatorzy przyznają, że może być to chiński sposób na wiązanie ze sobą i z inicjatywą światowych uczelni, które zadeklarują chęć zdobycia grantów.

Nowy cykl studiów ma oferować możliwość zgłębiania strategii "Pasa i Szlaku" wraz z elementami rozumienia chińskiej kultury, języka i historii. Pierwszy kurs ma ruszyć w styczniu 2018 r.

bELhNUHX

Dziekan Uniwersytetu Xiamen Zheng Tongtao twierdzi, że londyńska uczelnia oferuje szerokie możliwości dotarcia z tą ofertą do reszty świata, dodatkowo prowadzi obecnie chiński wydział dwujęzyczny oparty na unikalnym modelu nauczania.

* Jedwabny szlak 2.0 to szansa dla Poczty Polskiej i innych polskich firm. Skorzystają konsumenci *

"Widzimy duży potencjał singapurskiego oddziału LSBF, by ułatwiać rozwój kształcenia w ramach inicjatywy +Pasa i Szlaku+. Oni będą w stanie popchnąć do przodu dzieloną przez nas razem wspólną wizję ponadnarodowej edukacji, zapewniając kompleksowe możliwości studiowania i wymiany kulturowej" - mówi Zheng.

bELhNUId

Z kolei dla dyrektora LSBF Global Rathakrishnana Govinda rozumienie kultury i jej różnic w biznesie jest podstawą dla przyszłego robienia interesów w ramach "Pasa i Szlaku". "Współpraca bazuje na tej podstawie. Partnerstwo z Uniwersytetem Xiamen i ustanowienie Multikulturowego Centrum w singapurskim oddziale LSBF to kluczowy element w naszej długoterminowej wizji zapewniania odpowiedniego kształcenia studentom i biznesmenom chętnym do robienia interesów z Chinami, których liczba będzie rosnąć" - mówi Govind.

Z Pekinu Rafał Tomański (PAP)

bELhNUIy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
tyhi
4 lata temu
Koniec amerykańskiej dominacji juz wkrótece. Morza będą niepotrzebne.
Red
4 lata temu
Znaczy się będą technologię wywozić pociągami o ile już całą nie ukradli.
Opium
4 lata temu
Teraz to troche zapoźno z tym szlakiem, pracuje w handlu to coraz cześciej klijenci mówią "chińskie ? a to dziękuje "
bELhNUIz