Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chińskie banki nie obsłużą klientów z Korei Płn. To efekt sankcji

Chiński bank centralny polecił bankom wstrzymanie świadczenia usług finansowych klientom z Korei Północnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yongxinge/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)
Chiński bank centralny polecił bankom wstrzymanie świadczenia usług finansowych klientom z Korei Północnej

Chiński bank centralny polecił bankom wstrzymanie świadczenia usług finansowych klientom z Korei Północnej oraz pozamykanie spraw związanych z kredytami dla tych klientów - informuje w czwartek Reuters, powołując się na cztery źródła, których nie identyfikuje.

Według tych źródeł istnieje dokument wzywający chińskie banki do pełnej realizacji sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ przeciwko Korei Północnej. W dokumencie tym ostrzega się banki przed stratami finansowymi i nadszarpnięciem reputacji, jeśli nie zastosowałyby się do polecenia.

Banki otrzymały ten dokument w poniedziałek. Podkreśla się w nim, że biznes związany z Koreą Północną stał się obecnie "sprawą polityki na szczeblu państwowym i kwestią bezpieczeństwa narodowego" - cytuje Reuters, informując, że widział ów dokument.

Jest w nim też instrukcja, by klientom północnokoreańskim tłumaczyć, że "nasz bank realizuje zobowiązania międzynarodowe i wprowadza sankcje oenzetowskie przeciwko Korei Północnej i w tej sytuacji odmawiamy zajmowania się jakimkolwiek biznesem związanym z Koreą Północną".

Kolejna próba rakietowa Korei Północnej:

Po szóstej, największej z dotychczasowych północnokoreańskiej próbie nuklearnej przeprowadzonej 3 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie rozszerzyła sankcje wobec Pjongjangu.

Tagi: świat, chiny, banki, wojsko, uzbrojenie, atom, sankcje, pap, korea płn., wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2017

PiotrLenarczykAnonimA myślałem, że Chińczycy tacy bezstronni, fajni, tani, egzotyczni i ugodowi. Strasznie odważne czyny, jak na specjalistów od czarnej, zakulisowej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)