Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Chinach wchodzi w życie nowe prawo lotnicze

1
Podziel się:

Nadchodzą trudne czasy dla pasażerów linii lotniczych w Chinach. Chińskie ministerstwo transportu upubliczniło nowe regulacje dotyczące podróży pasażerskich na lotach krajowych. Koszty opóźnień samolotów poniosą ...pasażerowie.

W Chinach wchodzi w życie nowe prawo lotnicze
(STANISLAW KOWALCZUK)

Zgodnie z rozporządzeniem chińskiego ministerstwa transportu, linie lotnicze w Chinach nie będą zobowiązane do zapewnienia pasażerom opóźnionych rejsów posiłków czy zakwaterowania, o ile opóźnienie będzie wynikało np. ze złej pogody czy też ograniczeń w ruchu lotniczym. Te ostatnie zdarzają się równie często co zła pogoda, bo chińską przestrzeń powietrzną kontroluje wojsko.

34 procent opóźnień samolotów w Chinach to wina niekorzystnych warunków pogodowych, a duże natężenie ruchu i ograniczenia wojskowe to odpowiednio 27 i 14 procent rejsów, które nie odbyły się zgodnie z planem.

Chińczycy są oburzeni nowymi regulacjami. Zaledwie 19 procent opóźnień to wina linii lotniczych i tylko w takich przypadkach, te będą oferowały pasażerom bezpłatną pomoc.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
phoenix84
7 lat temu
Swoją drogą, to dlaczego linia ma odpowiadać za złą pogodę... :) to równie dobrze żądajmy odszkodowania od komunikacji miejskiej, bo był wypadek czy korek... to jest taka sama wina nasza jak i przewoźnika... równie dobrze przewoźnik z tego powodu może żądać odszkodowania od nas, bo dłużej siedzimy w pojeździe... :)