Notowania

chiny
30.07.2016 11:16

W Chinach wchodzi w życie nowe prawo lotnicze

Nadchodzą trudne czasy dla pasażerów linii lotniczych w Chinach. Chińskie ministerstwo transportu upubliczniło nowe regulacje dotyczące podróży pasażerskich na lotach krajowych. Koszty opóźnień samolotów poniosą ...pasażerowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK)

Zgodnie z rozporządzeniem chińskiego ministerstwa transportu, linie lotnicze w Chinach nie będą zobowiązane do zapewnienia pasażerom opóźnionych rejsów posiłków czy zakwaterowania, o ile opóźnienie będzie wynikało np. ze złej pogody czy też ograniczeń w ruchu lotniczym. Te ostatnie zdarzają się równie często co zła pogoda, bo chińską przestrzeń powietrzną kontroluje wojsko.

34 procent opóźnień samolotów w Chinach to wina niekorzystnych warunków pogodowych, a duże natężenie ruchu i ograniczenia wojskowe to odpowiednio 27 i 14 procent rejsów, które nie odbyły się zgodnie z planem.

Chińczycy są oburzeni nowymi regulacjami. Zaledwie 19 procent opóźnień to wina linii lotniczych i tylko w takich przypadkach, te będą oferowały pasażerom bezpłatną pomoc.

Tagi: chiny, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-07-2016

phoenix84Swoją drogą, to dlaczego linia ma odpowiadać za złą pogodę... :) to równie dobrze żądajmy odszkodowania od komunikacji miejskiej, bo był wypadek czy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)