Notowania

chiny
03.06.2013 07:32

Chiny: 43 ofiary śmiertelne pożaru na farmie drobiu

Do pożaru doszło na farmie drobiu w prowincji Cilin w północno-wschodnich Chinach. Przyczyną tragedii była prawdopodobnie awaria systemu elektrycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maliszewski/Reporter)

*Do pożaru doszło na farmie drobiu w prowincji Cilin w północno-wschodnich Chinach. Przyczyną tragedii była prawdopodobnie awaria systemu elektrycznego. Oprócz ofiar, 41 osób jest rannych. *

Pożar wybuchł wczesnym rankiem w ubojni na farmie w miejscowości Dehui - podała oficjalna agencja Xinhua.

Przybyłe na miejsce służby kontrolują sytuację i poszukują ocalałych. Z obawy przed wyciekiem niebezpiecznych substancji władze ewakuowały mieszkańców z domów położonych w promieniu kilometra od farmy.

Na zdjęciach z miejsca zdarzenia, opublikowanych przez chińskie portale informacyjne, widać kłęby dymu unoszące się nad budynkami zbudowanymi z blachy falistej i betonu.

Właścicielem farmy jest chińskie przedsiębiorstwo Jilin Baoyuanfeng Poultry Co., zatrudniające ok. 1200 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksplozja w fabryce. Nie żyje 12 osób Do eksplozji doszło w fabryce materiałów wybuchowych w mieście Caofan w prowincji Shandong na wschodnim wybrzeżu Chin.
Wielki wybuch gazu zabił 27 górników Z 81 ocalałych górników, sześciu odniosło poważne obrażenia, natomiast dziewięciu doznało drobnych urazów.
Tragedia w kafejce internetowej. Spłonęli Według agencji prasowej, ugaszanie pożaru trwało 2,5 godziny.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz