Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny przestrzegają przed atakiem na Syrię

0
Podziel się

- Akcja militarna miałaby bardzo negatywny wpływ na globalną gospodarkę, zwłaszcza na ceny ropy. Spowoduje drastyczny wzrost tych cen - podkreślił Zhu Guangyao, wiceminister finansów Chin.

Chiny przestrzegają przed atakiem na Syrię
(Xinhua News/East News)
bDJzUcKZ

- _ Akcja militarna miałaby negatywny wpływ na globalną gospodarkę, zwłaszcza na ceny ropy. Spowoduje drastyczny wzrost tych cen _ - podkreślił Zhu Guangyao, wiceminister finansów Chin.

Wiceminister powtórzył stanowisko władz w Pekinie, które wzywają do politycznego rozwiązania syryjskiego kryzysu.

Ograniczoną operację militarną przeciwko reżimowi syryjskiemu zapowiedział prezydent USA Barack Obama, zarzucając siłom prezydenta Baszara el-Asada broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej.

bDJzUcLb

Władze w Damaszku odpierają te zarzuty, oskarżając opozycję o ataki chemiczne. W Radzie Bezpieczeństwa ONZ Rosja i Chiny sprzeciwiły się operacji militarnej przeciwko Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Al-Assad "doprowadzony do ostateczności" Ankara usprawiedliwia atak chemiczny na cywilów w Syrii. Protestuje też przeciwko ewentualnej interwencji wojskowej USA.
"Izrael nie ma żadnego interesu w Syrii" - _ Izrael nie ma żadnych interesów w mieszaniu się do konfliktu w Syrii _ - uważa Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce.
Ewentualny konflikt w Syrii. Polacy nie pojadą - _ Ja nie mam wątpliwości, że to są dobre intencje, ale nie mamy przekonania, że atak zbrojny może dzisiaj przynieść pożądane efekty _ - powiedział Tusk.
bDJzUcLC
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)