Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
21.11.2011 13:27

Chiny szykują wielki skok. Kolosalne inwestycje

Chiny ciągu pięciu lat zainwestują 1,7 bln dol. w tak zwane sektory strategiczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joshua Shinavier/CC/Flickr)

- _ Władze w Pekinie potwierdziły w rozmowach z amerykańskimi dyplomatami, że w ciągu pięciu lat zainwestują 1,7 biliona dolarów w tak zwane sektory strategiczne _ - powiedział k minister handlu USA John Bryson.

Potwierdzenie informacji o tak kolosalnych inwestycjach ujawnia ambicje Pekinu, który chce sprawić, aby _ silnikiem napędowym wzrostu _ Chin stały się czystsze, bardziej zaawansowane technologicznie sektory gospodarki - pisze Reuters.

Według Pekinu sektory strategiczne to - między innymi - biotechnologie, alternatywne źródła energii i produkcja zaawansowanego sprzętu technicznego. Nie wszystkie te środki będą pochodzić z dochodów podatkowych państwa - wyjaśnia agencja.

Minister Bryson odwiedził położone na południowym-zachodzie Chin miasto Czengdu, by uczestniczyć w spotkaniu Amerykańsko-Chińskiej Komisji Gospodarki i Handlu.

Według Brysona wicepremier Chin Wang Qishan powiedział, że firmy z USA będą miały takie same możliwości inwestowania w te sektory jak przedsiębiorstwa z Chin.

Czytaj więcej o relacjach Waszyngtonu z Pekinem
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t110650.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chiny;ostrzegaja;sasiadow;przed;zblizeniem;z;ameryka,118,0,969590.html) Pekin straszy ekonomicznym pistoletem Chiny grożą niepokornym ekonomicznym pistoletem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t112053.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;amerykanskich;sankcji;wobec;chin,106,0,950634.html) Znamy decyzję USA o sankcjach dla Chin Izba Reprezentantów nie poprze uchwalonej niedawno przez Senat ustawy, która to przewiduje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t46768.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;groza;wstrzymaniem;kontaktow;wojskowych;z;usa,250,0,921850.html) Chiny grożą USA. Stany sfrustrowane Chiny ostrzegły Stany Zjednoczone, że planowana przez Amerykanów sprzedaż sprzętu wojskowego Tajwanowi na sumę 5,85 mld dolarów odbije się na kontaktach wojskowych między Pekinem a Waszyngtonem.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz