Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: Wzrost gospodarczy w 2009 r. wyniesie 8 proc.

0
Podziel się:

Wzrost ma być efektem m.in. zwiększenia produkcji przemysłowej.

Chiny: Wzrost gospodarczy w 2009 r. wyniesie 8 proc.
(Julien Lozelli/CC/Flickr)

Gospodarka chińska w 2009 roku rozwijać się będzie w tempie ośmiu procent - zakomunikował szef dyplomacji Chin Yang Jiechi (czyt. Jang Dzie-cz'hy).

Minister wypowiadał się na marginesie trwającego w Phuket w Tajlandii Regionalnego Forum ASEAN'u (ARF), w którym uczestniczą szefowie dyplomacji państw regionu i tzw. partnerów dialogu, w tym USA, Rosji, Japonii czy Unii Europejskiej.

_ - Sądzimy, że dzięki potężnym wysiłkom społeczeństwa a także pakietowi stymulacyjnemu oraz wzajemnemu wspieraniu się przez Chiny i społeczność międzynarodową, w tym roku będziemy w stanie osiągnąć ośmioprocentowy wzrost PKB _ - oświadczył minister.

Według ostatnich danych, publikowanych w Pekinie, wzrost produktu krajowego brutto Chin wyniósł w drugim kwartale obecnego roku 7,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku , co ma stanowić głównie rezultat wzrostu popytu wewnętrznego oraz zwiększenia produkcji przemysłowej. To z kolei ma świadczyć o skuteczności rządowego antykryzysowego pakietu stymulacyjnego, wprowadzanego od zeszłego roku a mającego wartość 586 mld USD.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)