Notowania

vat
28.11.2018 09:19

Chojna-Duch: luka VAT była wielkości rocznego budżetu państwa

Luka VAT była wielkości rocznego budżetu państwa i wynieść mogła około 250 mld zł - powiedziała w RMF FM była wiceminister finansów z rządu PO-PSL Elżbieta Chojna-Duch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk)

- Najważniejsze jest to, że ta luka (VAT- PAP) była ogromna. Była wielkości budżetu, polskiego budżetu, rocznego budżetu. Liczmy 250 mld zł, a budżet wynosi 200-300 mld zł w zależności czy po stronie wydatków czy po stronie dochodów - powiedziała Chojna-Duch w RMF FM.

- Załóżmy, że nawet pół budżetu, to jest to bardzo duża kwota można sfinansować wszystko - dodała. Powiedziała, że ówczesne przepisy dotyczące VAT umożliwiały różnego rodzaju nadużycia, oszustwa, wyłudzenia.

- To nie tylko też prawo polskie, ale prawo europejskie, orzecznictwo europejskie i na końcu właśnie sądy - dodała.

Była wiceminister była pytana też o opinię na temat sprawy byłego szefa KNF Marka Ch. Jej zdaniem działał on sam.

- Gdybym to wiedziała, to bym oczywiście złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa tej czy innej osoby, ale tego nie wiem. Oczywiście sądzę, że sam, że jest czarną owcą, ale będzie to wszystko wiadomo dopiero po jego przesłuchaniu - powiedziała Chojna-Duch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: vat, elżbieta chojna-duch, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-11-2018

sezon na lemingiA lemingi nadal czekają na powrót Słońca Peru aby nadal móc lizać buty i całować ślady i wielbić ponad wszystko.

28-11-2018

GdybanieProszę podać założenia, które doprowadziły do takiego wyliczenia. Ja straciłem 250 mln bo nie puściłem 250 razy losu na loterii

28-11-2018

WARSZAWADLACZEGO PAŃSTWO NIE DZIAŁAŁO?????

Rozwiń komentarze (35)