Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cholera na Ukrainie. Przybywa chorych

0
Podziel się:

Specjaliści nadal nie potrafią zlokalizować ogniska choroby. Zarażeni jedli ryby złowione w Morzu Azowskim.

Cholera na Ukrainie. Przybywa chorych
(alvi2047/CC/Flickr)

Pięć nowych przypadków zachorowań na cholerę odnotowano w Mariupolu nad Morzem Azowskim na wschodniej Ukrainie - podały lokalne władze sanitarne. Wśród chorych jest jedno dziecko. Tym samym liczba zarażonych wyniosła do 13.

Specjaliści nadal nie potrafią zlokalizować ogniska cholery, jednak z rozmów z chorymi wynika, że spożywali oni ryby złowione w Morzu Azowskim.

W czwartek władze informowały o pięciorgu chorych na cholerę. W piątek do szpitala trafiły kolejne trzy osoby, a w sobotę jeszcze pięć.

By nie dopuścić do rozpowszechnienia zarazków cholery na początku tygodnia władze obwodu donieckiego, do którego należy Mariupol, zakazały kąpieli oraz zabroniły połowu i sprzedaży ryb z Morza Azowskiego.

Zazwyczaj zachorowania na cholerę odnotowywano nad Morzem Azowskim pod koniec lata, gdy woda nagrzewała się do ponad 25 stopni Celsjusza. Epidemia tej choroby na Ukrainie zdarzyła się ostatni raz 15 lat temu, gdy na południu kraju zachorowało ponad tysiąc osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t132102.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;klimatu;groza;wybuchem;epidemii,45,0,789037.html) Zmiany klimatu grożą wybuchem epidemii Zdaniem ekspertów globalne ocieplenie niesie ryzyko wybuchu epidemii cholery w Ameryce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t89632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosyjskie;wladze;boja;sie;epidemii;cholery,100,0,653156.html) Rosyjskie władze boją się epidemii cholery Powodem jest fala upałów, które nawiedziły kraj i pogorszenie jakości wody.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t130781.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/choroba;znow;atakuje;300;osob;dziennie,187,0,844219.html) Choroba znów atakuje. 300 osób dziennie W szpitalach na przedmieściu haitańskiej stolicy, Port-au-Prince, odnotowano drastyczny wzrost zachorowań na cholerę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)