Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obok Centralnego Portu Komunikacyjnego powstanie nowe miasto? Odważna wizja Mikołaja Wilda

251
Podziel się

Obok Centralnego Portu Komunikacyjnego powstanie całkiem nowe miasto - snuje wizje Mikołaj Wild. Pełnomocnik rządu do spraw budowy CPK nie wyklucza też, że na lotnisko będzie w przyszłości docierać kolej nowej generacji, czyli tak zwany Hyperloop.

Rządowi marzy się miasto przyszłości.
Rządowi marzy się miasto przyszłości. (Yu shenli - Imaginechina/FOTOLINK)
bDzOtNLV

Wild zapewnił w rozmowie z portalem fly4free.pl, że w pobliżu nowego lotniska powstanie "niezasypiające miasto". Ze względu na jego międzynarodowy charakter miałyby tam powstać nie tylko hotele czy centra konferencyjne, ale też siedziby firm.

Pełnomocnik ds. budowy CPK przyznał jednak, że o klasycznej strefie mieszkaniowej w nowym mieście raczej nie ma co marzyć.

Dodatkowo Wild odniósł się do potencjału zbudowania linii kolei próżniowych, czyli Hyperloopa. W tej chwili pierwsze testy kolei nowej generacji przeprowadza Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, twórca marki samochodów elektrycznych Tesla i firmy SpaceX. Polscy naukowcy również biorą udział w rozwoju tej technologii - zbudowali na przykład kapsułę Hyperloop, która wzięła udział w międzynarodowych testach na torze Muska w Kalifornii.

bDzOtNLX
Zobacz także: Zobacz też, jak powstaje bursztynowa biżuteria:

"Są eksperci, którzy twierdzą, że najbliższe 10 lat da nam odpowiedź na pytanie o przyszłość kolei próżniowych. Z całą pewnością Hyperloop nie zastąpi kolei tradycyjnych, bo, przynajmniej na początku, będzie usługą znacznie droższą. Byłoby jednak z naszej strony skrajnie nierozsądne, gdybyśmy budując komunikacyjne serce Polski, nie pozostawili sobie rezerw przestrzennych na nowe środki transportu" - powiedział Wild w rozmowie z portalem.

Projektem budowy CPK zajmuje się we wtorek Rada Ministrów. Jak zapowiadał w poniedziałek Wild, "być może" koncepcja zostanie przyjęta.

bDzOtNMd
bDzOtNMy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(251)
sylabiusz
3 lata temu
Wy PIS dow
Jano
3 lata temu
Taka Nowa Huta?
aaa
3 lata temu
Będziemy mieli bardzo kosztowny pomnik megalomanii i głupoty rządzących
bDzOtNMz
Jasiu
3 lata temu
Kiedy do was dotrze ze rząd nie sam buduje, nie z własnej kieszeni....Na przykład 500+ to zwiększone podatki, mandaty, dodatkowe opłaty, podwyżki.... Niema nic za darmo :)
Jac
3 lata temu
centralny port lotniczy centralny port komunikacyjny centralne nowe miasto hyperloop do centralnego kosmodromu na koniec pozostanie centralny dom wariatów na orbicie Jowisza
...
Następna strona