Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
01.08.2018 06:44

Stoczni z Gdyni brakuje rąk do pracy. Crist postawi więc na roboty

Rosną zamówienia, ale wykwalifikowanych pracowników, którzy nadawaliby się do pracy w stoczni brakuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Stocznia zatrudnia 2 tys. pracowników.

Polskie statki będą budować roboty. To możliwe, bowiem w obliczu niedoborów kadrowych, stocznia będzie automatyzować produkcję.

Rosną zamówienia, ale wykwalifikowanych pracowników, którzy nadawaliby się do pracy w stoczni brakuje. W tej chwili statki w Crist budują dwa tysiące pracowników. Aż 40 proc. z nich to cudzoziemcy – podaje "Puls Biznesu".

Ukraińcy, Białorusini, ale i obywatele Indii i Wietnamu - mino że stocznia wyszukuje pracowników nawet z tak odległych krajów oraz współpracuje z pomorskimi uczelniami samodzielnie szkoląc kadry, ludzi brakuje.

Ratunkiem ma być robotyzacja. Na początek Crist pozyskał roboty spawalnicze, teraz szkoli ich operatorów – pisze "PB". Ma to nie tylko ograniczyć zapotrzebowanie na pracowników, ale też poprawić szybkość i efektywność produkcji.

Najbardziej zaawansowany technologicznie statek, jaki kiedykolwiek powstał w Polsce:

To nie koniec inwestycji, firma pozyskuje finansowanie na wymianę ciągu sekcji płaskich. Potrzebuje na to 15-18 mln euro, zaznacza gazeta. To pomoże w budowie bloków do jednych z największych statków pasażerskich tworzonych w gdyńskiej stoczni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, crist, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2018

OtoTusk i spółka działając na rzecz Niemiec, doprowadzili do likwidacji polskich stoczni, żeby niemieckie nie miały konkurencji i żeby przejęli polskich … Czytaj całość

01-08-2018

Były stoczniowiecMój ojciec przepracował w tym miejscu równe 40 lat , i zupełnie zniszczył swoje zdrowie . Ja przepracowałem tam tylko rok , w latach 2000-2001 , i do … Czytaj całość

01-08-2018

dsfg32423zdrajcy narodu zatrudniaja obcokrajowcow a zdradziecki rzad ich tu sprowadza

Rozwiń komentarze (49)