Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka
24.12.2007 07:23

Cudzoziemcy zostawiają u nas miliardy złotych

Zagraniczni turyści zostawią w 2007 roku w Polsce ponad 23 miliardy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

Zagraniczni turyści zostawią w 2007 roku w Polsce ponad 23 miliardy złotych - szacuje "Rzeczpospolita". Z obliczeń gazety wynika, że najwięcej wydadzą na Mazowszu - prawie 3 i pół miliarda złotych. Kolejne są Małopolska i Wielkopolska.

Dziennik pisze, że turyści najchętniej odwiedzają duże miasta. W przyszłym roku wydatki obcokrajowców w Polsce mają się zwiększyć, choć nie we wszystkich regionach. Zmniejszonych obrotów obawiają się przede wszystkim górale, którzy dotąd od lat przyjmowali bogatych gości ze Wschodu.

"Rzeczpospolita" zwraca jednak uwagę, że po naszym wejściu do strefy Schengen goście z Rosji czy Ukrainy będą mieli utrudniony wjazd do Polski.
Eksperci z zakresu turystyki podkreślają, że oprócz promocji naszej oferty za granicą, ważne jest też tworzenie nowych atrakcji dla przyjezdnych.

Tymczasem - jak dodaje "Rzeczpospolita" - bogacący się Polacy wybierają wczasy poza krajem. Według danych dziennika, tego lata zagraniczne wakacje wybrało o połowę więcej rodaków niż przed rokiem.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: turystyka, cudzoziemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz