Notowania

bronisław komorowski
28.03.2011 13:15

"Czarnobyl jest ważniejszy od Fukushimy"

Zdaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego Polska rozważając budowę elektrowni jądrowej musi brać pod uwagę przede wszystkim doświadczenia z Czarnobyla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDLk)

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że Polska decydując się na budowę elektrowni jądrowej wyciągnie wnioski z katastrofy w japońskiej elektrowni Fukushima. Bronisław Komorowski podczas oficjalnej wizyty w Estonii rozmawiał między innymi o inwestycjach energetycznych z prezydentem Toomasem Ilvesem.

Na konferencji prasowej podkreślał, że ważniejszą sprawą jest wyciągniecie wniosków ze wszystkich awarii, nie tylko tych ostatnich. Jego zdaniem Polska powinna przede wszystkim wziąć pod uwagę doświadczenia związane z awarią w Czarnobylu.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZYDENTA RP:

Prezydent dodał, że planowana w Polsce elektrownia atomowa _ będzie dawała o wiele większe gwarancje poczucia bezpieczeństwa _. Bronisław Komorowski wskazywał, że ważne jest też to czy w krajach ościennych będą funkcjonowały bezpieczne elektrownie jądrowe.

POSŁUCHAJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Estonia również rozważa budowę własnej elektrowni jądrowej. Podczas spotkania Bronisław Komorowski rozmawiał z Toomasem Ilvesem także o rozwoju infrastruktury transportowej, szczególnie o budowie trasy szybkiego ruchu Via Baltica.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t135334.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fukushima;moze;byc;gorsza;niz;czarnobyl,59,0,794939.html) Fukushima może być gorsza niż Czarnobyl Tak uważa francuski rząd. Francja to międzynarodowa potęga nuklearna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t135637.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tyle;samo;polakow;za;atomem;i;przeciw,5,0,799749.html) Tyle samo Polaków za atomem i przeciw 32 proc. ankietowanych chce, by Polska wycofała się z planów budowy elektrowni jądrowej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t135805.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beda;stress;testy;europejskich;atomowek,17,0,797969.html) Będą stress testy europejskich atomówek Komisja Europejska chce zbadać wytrzymałość 33 elektrowni jądrowych.
Tagi: bronisław komorowski, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz