Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czołgi z czasów Układu Warszawskiego znowu trafią do służby

421
Podziel się:

Kilkadziesiąt starych czołgów T-72 miało przejść lifting i zostać wysłanych do Jordanii. Do sprzedaży jednak nie dojdzie, a sprzęt pozostanie w kraju. - To odpowiedź na potrzeby armii - tłumaczy szef Agencji Mienia Wojskowego.

Nici z transacji z Jordanią. Stare czołgi wzmocnią wschodnią flankę
Nici z transacji z Jordanią. Stare czołgi wzmocnią wschodnią flankę (Sergey Pivovarov)

Kilkadziesiąt starych czołgów T-72 miało przejść lifting i zostać wysłanych do Jordanii. Do sprzedaży jednak nie dojdzie. Sprzęt pozostanie w kraju. - To odpowiedź na potrzeby armii - tłumaczy szef Agencji Mienia Wojskowego.Pamiętające jeszcze czasy Układu Warszawskiego czołgi najpierw mają przejść modernizację, a potem trafią do czynnej służy - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". To oznacza, że nie dojdzie do skutku transakcja sprzedaży maszyn do Jordanii. - Mogę potwierdzić, że planowana transakcja z jednym z krajów północnej Afryki została wstrzymana - mówi "Rz" prezes AMW Krzysztof Falkowski.

Zobacz także: Czołg z powstania warszawskiego w wirtualnej wersji. Zobacz wideo:

Według cytowanych w dzienniku ekspertów, przywrócenie do służby leciwych czołgów ma związek z budową nowej ciężkiej dywizji i zwiększeniu obecności wojsk na wschodniej flance kraju. Stare T-72 można też stosunkowo łatwo i tanio modernizować oraz serwisować w polskich zakładach.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * *

najważniejsze
KOMENTARZE
(421)
Krzysztof Mró...
4 lata temu
Pisowska Polska wstaje z kolan dzięki towarzyszowi Gierkowi i Związkowi Radzieckiemu. I może dlatego demontują pomniki chwały oręża Polski i Armii Radzieckiej?
Krzysztof Mró...
4 lata temu
Pisowska Polska wstaje z kolan dzięki towarzyszowi Gierkowi i Związkowi Radzieckiemu. I może dlatego demontują pomniki chwały oręża Polski i Armii Radzieckiej?
PraktykaCzyni...
4 lata temu
Zadaniem zolnierza wg PiS jest polec. Dlatego zamiast "za drogich" helikopterow restaurujemy orzeszki i na nowo uruchamiamy zlom. Nowy sprzet jest za drogi, a pomnik sie wybuduje bohaterom jako "rzad na uchodztwie'. Twgo chce suweren.
Hooltay
4 lata temu
Jordania jest jednym z krajów północnej Afryki? Gdzie wojsko zaopatruje się w mapy?
Andrzej
4 lata temu
odkurzyć"Rudego"...
...
Następna strona