Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czołgi z czasów Układu Warszawskiego znowu trafią do służby

421
Podziel się

Kilkadziesiąt starych czołgów T-72 miało przejść lifting i zostać wysłanych do Jordanii. Do sprzedaży jednak nie dojdzie, a sprzęt pozostanie w kraju. - To odpowiedź na potrzeby armii - tłumaczy szef Agencji Mienia Wojskowego.

Nici z transacji z Jordanią. Stare czołgi wzmocnią wschodnią flankę
Nici z transacji z Jordanią. Stare czołgi wzmocnią wschodnią flankę (Sergey Pivovarov)
bDSoFjhN

Kilkadziesiąt starych czołgów T-72 miało przejść lifting i zostać wysłanych do Jordanii. Do sprzedaży jednak nie dojdzie. Sprzęt pozostanie w kraju. - To odpowiedź na potrzeby armii - tłumaczy szef Agencji Mienia Wojskowego.Pamiętające jeszcze czasy Układu Warszawskiego czołgi najpierw mają przejść modernizację, a potem trafią do czynnej służy - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". To oznacza, że nie dojdzie do skutku transakcja sprzedaży maszyn do Jordanii. - Mogę potwierdzić, że planowana transakcja z jednym z krajów północnej Afryki została wstrzymana - mówi "Rz" prezes AMW Krzysztof Falkowski.

Zobacz także: Czołg z powstania warszawskiego w wirtualnej wersji. Zobacz wideo:
bDSoFjhP

Według cytowanych w dzienniku ekspertów, przywrócenie do służby leciwych czołgów ma związek z budową nowej ciężkiej dywizji i zwiększeniu obecności wojsk na wschodniej flance kraju. Stare T-72 można też stosunkowo łatwo i tanio modernizować oraz serwisować w polskich zakładach.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * *

bDSoFjiq
najważniejsze
KOMENTARZE
(421)
Ja
3 lata temu
Z jednostki w Żaganiu zabrali Leopardy pod Warszawę by były na defilady, teraz uzupełniają braki T72 które stoją 30 lat nieużywany a były wycofane ze względu na zły stan !! W porównaniu do Leopardów T72 to Syrena a Leopard to Ferrari !!! Zapraszam do Żagania. Te T72 to kupa złomu i nawet modernizowane nadają się tylko na pomnik.
Antonio papie...
3 lata temu
Raz pewien Antonio sobie żył odważny i zawzięty, lecz cóż?... zabawką tylko był. z papieru był wycięty. Choć zmieniać świat i zwalczać zło niezmiennie był gotowy, lecz nad łóżeczkiem wisiał, bo był tylko papierowy. Pod kule chętnie by, jak w dym szedł za was bez namowy, i mieliśmy sto pociech z nim: był przecież papierowy. I nigdy mu nie zwierzał sztab tajemnic swych wojskowych. A czemu tak? Dlatego tak, że był on papierowy. Wyzywał los, w pogardzie miał tchórzliwych maruderów, i "Ognia! Ognia!" ciągle łkał, choć przecież był z papieru. Niejeden wódz już w ogniu znikł, niejeden szeregowy... I poszedł w ogień... Zginął w mig - Antonio papierowy
zcx
3 lata temu
modernizacja armii według pis ruszyła z kopyta.
bDSoFjir
REALISTA
3 lata temu
Macierewicz utworzył WOT . cały nowy sprzęt tam idzie. Przehulali kasę na badziewia. CAŁA EKIPA - KACZYŃSKI, SZYDŁO, MACIEREWICZ I ICH PODWŁADNI - POD TRYBUNAŁ STANU
jerzy
3 lata temu
pisowska armia = dziadostwo
...
Następna strona