Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cztery firmy zbadają finanse PAK

0
Podziel się:

Resort skarbu wydał zgodę CEZ-owi, Enei, Rafako i cypryjskiemu RPG Partners.

Cztery firmy zbadają finanse PAK
(kprm.gov.pl)
bEUzCiJh

Resort skarbuAleksandra Gradado badania *Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (PAK) oraz dwóch kopalni węgla brunatnego - Adamów i Konin - pod względem finansowym i prawnym dopuścił firmy: CEZ a.s. w Pradze, Enea SA w Poznaniu, Rafako SA w Raciborzu oraz cypryjski RPG Partners Limited w Nikozji.*

Na początku lutego minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 50 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin oraz 85 proc. dwóch kopalni węgla brunatnego - Adamów i Konin.

ZE PAK jest drugim co do wielkości krajowym producentem energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego. Spółka koncentruje się na produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Zespół tworzą trzy elektrownie: Pątnów I, Adamów i Konin. Do grupy kapitałowej ZE PAK należy też Elektrownia Pątnów II, która składa się z jednego bloku energetycznego

bEUzCiJj

Kopalnie węgla brunatnego Konin i Adamów to - obok KWB Bełchatów i KWB Turów - dwie z czterech kopalń węgla brunatnego w Polsce. Głównym odbiorcami ich surowca jest ZE PAK.

W połowie grudnia wiceminister skarbuJan Burymówił dziennikarzom, że resort skarbu planuje do czerwca 2010 r. zamknąć transakcję sprzedaży 50 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów oraz dwóch kopalni węgla brunatnego - Adamów i Konin.

bEUzCiJK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)