Notowania

praca
18.07.2017 13:49

Dania szuka specjalistów. Płacą 11 tysięcy złotych nagrody za polecenie

Niedobór tych pracowników naraża wiele firm na utratę kluczowych klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(igor)

W Danii brakuje inżynierów i specjalistów z branż technicznych. Niedobór pracowników naraża wiele firm na utratę kluczowych klientów.

Za znalezienie inżyniera lub specjalisty z branży technicznej współpracownik może otrzymać od 10-20 tys. koron, czyli od 5 do 11 tys. zł. - pisze Informacyjna Agencja Radiowa.

Są też firmy, które wypłacają podwójną pensję za polecenie i pozyskanie nowego pracownika - podaje przytaczana gazeta "Berlingske". Na takie rozwiązania decydują się głównie pracodawcy z branży informatycznej, gdzie niedobór pracowników powoduje opóźnienia albo eliminuje z intratnych projektów.

Dania idzie drogą cyfryzacji, dynamicznie rozwija się rynek usług, a co za tym idzie - rośnie zapotrzebowanie na informatyków. Dodatkowym bodźcem jest chęć zapewnienia sobie cyberbezpieczeństwa. Jak wyliczają eksperci, straty spowodowane globalnym atakiem mogą przekroczyć nawet 53 mld dol. - więcej przeczytasz w money.pl.

Ataki hakerskie na przedsiębiorstwa zdarzają się w Danii coraz częściej. Łowcy głów biją się więc o ekspertów od bezpieczeństwa w sieci.

Pracowników szuka więcej branż:

Jak donoszą media, liczba absolwentów kierunków technicznych duńskich uczelni jest zbyt mała, by zaspokoić potrzeby pracodawców. Według danych Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego w tym roku technicznie uczelnie ukończyło niewiele ponad 3,6 tys. inżynierów.

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2017

sssW Chinach przekształcili uczelnie humanistyczne na politechniki aby za 10 lat być potęga technologiczna. A Polacy i inni europejczycy będą dla nich … Czytaj całość

19-07-2017

GregorMerkel mówi, że wśród tzw. uchodźców są sami inżynierowie

18-07-2017

Bari76Nie wiedzialem ze w Dani tez placa w zlotowkach ..nastepny pismak wpociny poscil w eter..ciekawe na zlecenie ktorej agecji pracy tych bandytow … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)