Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Darmowy podręcznik - zapisy do jutra

0
Podziel się:

Na razie gotowe są dwie części rządowego podręcznika. Autorzy pracują nad dwoma kolejnymi

Darmowy podręcznik - zapisy do jutra
(skynesher/iStockphoto)
bFewDTyZ

Jeszcze tylko do jutra dyrektorzy szkół mogą zgłaszać zapotrzebowanie na _ Nasz elementarz _, pisany na zamówienie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Rzeczniczka resortu Joanna Dębek powiedziała, że znakomita większość dyrektorów zamówiła już podręcznik.

Chodzi o ponad 120 tysięcy szkół, co oznacza, że w 94 procentach placówek dzieci będą uczyć się z rządowej książki. Oznacza to, że resort musi wydrukować ponad 560 tysięcy sztuk podręcznika.

Obecnie do druku poszła druga część _ Naszego Elementarza _. Joanna Dębek powiedziała, że uwzględniono wiele poprawek, zaproponowanych przez rodziców i nauczycieli, zgłoszonych podczas konsultacji społecznych.

bFewDTzb

Głównie były to zmiany graficzne, ale także dwie szeroko nagłośnione przez media jeszcze w czasie trwania konsultacji. Chodziło o zamianę słowa _ święta _ na _ Boże Narodzenie _, a na wniosek obrońców praw zwierząt, karpia na stole zastąpił makowiec. Na razie gotowe są dwie części rządowego podręcznika. Autorzy pracują nad dwoma kolejnymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą zmianamy w Ordynacji podatkowej? Zmiany mają sprawić, że zobowiązania podatkowe zabezpieczone hipoteką będą przedawniać się na takich samych zasadach jak pozostałe zobowiązania podatkowe.
Zmniejszą biurokrację? Ustawa w Sejmie Resort gospodarki, który przygotował dokument wskazał, że stanowi on kontynuację wcześniejszych działań legislacyjnych, mających na celu ułatwienie i uproszczenie regulacji prawnych dotyczących wykonywania działalności gospodarczej.
Skarb Państwa odpowiada za... dziki, wilki i rysie Zgodnie z dotychczas obowiązującym prawem, Skarb Państwa odpowiada jedynie za szkody wyrządzone przez żubry w uprawach, płodach rolnych lub w gospodarstwie leśnym.
bFewDTzC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)