Notowania

pawlak
03-02-2010 (07:40)

Data euro zależna od negocjacji Tuska z Pawlakiem

Wicepremier nie jest zadowolony z planu konsolidacji finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Wicepremier Pawlak nie zgadza się z niektórymi założeniami kluczowego dla tego procesu planu konsolidacji. *Wczoraj na posiedzeniu rządu miała zostać zatwierdzona poprawiona strategia przyjęcia euro. Niestety, ministrowie nie zamknęli tej sprawy. *Premier obiecuje, że do porozumienia dojdzie dziś a najpóźniej do następnego posiedzenia rządu.

Waldemar Pawlak zaznaczył, że dla Polskiego Stronnictwa Ludowego część rozwiązań zawartych w planie naprawy finansów publicznych jest nie do przyjęcia_ . _Plan rozwoju i konsolidacji finansów 2010-2011 zaprezentowany w zeszłym tygodniu przez premiera przewiduje między innymi ograniczenie wydatków publicznych i zadłużenia oraz zmniejszenie deficytu.

Program naprawy finansów publicznych koncentruje się też na objęciu ujednoliconym systemem ubezpieczeń najzamożniejszych rolników i grup, które do tej pory korzystały ze specjalnych przywilejów - jak mundurowi.
Minister gospodarki podkreślał w TVP Info, że rząd musi zabiegać o stanowiska dla młodych, a nie namawiać do późniejszego przechodzenia na emeryturę.

PO nie skonsultowało projektu z koalicyjnym PSL-em, co wywołało niezadowolenie ludowców. Szef Stronnictwa Waldemar Pawlak powiedział, że nie jest to plan rządowy, gdyż Rada Ministrów nad nim nie debatowała.

Premier uspokaja, że do porozumienia z PSL-em dojdzie na pewno.

Posłuchaj Donalda Tuska:

    * **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
    * [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: pawlak, psl, euro, konsolidacja, plan, konwergencja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie