Notowania

deficyt budżetowy
12.07.2012 11:03

Deficyt budżetowy w Polsce. Są dane po czerwcu

Po pół roku deficyt budżetowy wyniósł niecałe 22 mld zł, to daje około 60,5 procent planu rocznego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Po pół roku deficyt budżetowy wyniósł niecałe 22 mld zł, to daje około 60,5 procent planu rocznego - poinformowała w Sejmie wiceminister finansów Hanna Majszczyk. *

Majszczyk zaznaczyła, że deficyt jest niższy od zakładanych wielkości. Przypomniała, że w przyjętym harmonogramie założono, że deficyt osiągnie 88 proc. planu rocznego. Podkreśliła, że taka wysokość deficytu nie jest niczym nadzwyczajnym.

Dodała, że dochody państwa są na poziomie ok. 50 proc. planowanych. Poinformowała też, że dochody z tytułu VAT są nieco niższe od planu. Zapewniła, że podejmowane są działania, aby poprawić ściągalność zaległości z tytułu VAT. Dodała, że mogą one nie być zrealizowane zgodnie z planem.

Według wiceminister nic nie wskazuje, aby była zagrożona realizacja dochodów założona w ustawie budżetowej. MF w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa zakłada, że deficyt budżetowy w 2012 roku wyniesie 26,8 mld zł wobec 35 mld zł zakładanych w budżecie. Wcześniej Majszczyk informowała, że deficyt budżetu państwa po czerwcu wyniósł około 21,2 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Watykan ma 15 milionów euro deficytu Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom, że znacznie niższe były wpływy z posiadanych przez Stolicę Apostolską akcji i obligacji.
Cofną refundację leków na katar. Bo kryzys Po czarnym poniedziałku na hiszpańskiej giełdzie i słabym wtorku, hiszpańska prasa donosi o kolejnych planach oszczędnościowych rządu w Madrycie.
Rząd ujawnił, ile będzie musiał pożyczyć Rada Ministrów przyjęła aktualizację Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na najbliższe lata.
Tagi: deficyt budżetowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz