Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Deficyt budżetu w 2013 roku ma wynieść nie więcej niż ok. 35 mld zł

0
Podziel się:

Jutro rząd ma zająć się projektem ustawy budżetowej na przyszły rok.

Deficyt budżetu w 2013 roku ma wynieść nie więcej niż ok. 35 mld zł
(Wawok/REPORTER)

Deficyt budżetu w 2013 roku ma wynieść nie więcej niż ok. 35 mld zł - wynika z dokumentu projektu budżetu, skierowanego na jutrzejsze posiedzenie Rady Ministrów.

Jutro rząd ma zająć się projektem ustawy budżetowej na przyszły rok. W dokumencie, jaki resort finansów przesłał pod obrady, ustalono, że deficyt będzie nie większy niż około 35 mld zł.

Wcześniej rząd zakładał, że przyszłoroczny deficyt nie przekroczy 32 mld zł. Resort finansów obniżył również przyszłoroczną prognozę wzrostu, na jakiej będzie oparty budżet, do 2,2 proc. - z 2,9 proc. wcześniej.

Rząd planuje, że w przyszłym roku wzrost cen towarów i usług, czyli inflacja, sięgnie 2,7 proc. MF zakłada również, że potrzeby pożyczkowe brutto w przyszłym roku wyniosą 145 mld zł.

Czytaj więcej o polskich finansach w Money.pl
Oto złe skutki majstrowania w budżecie Negatywne dla wzrostu bazy podatkowej będzie ograniczenie inwestycji publ. i konsolidacja fiskalna - MF.
Dobre wiadomości na temat budżetu Polski Jeszcze w tym roku do budżetu państwa trafi 8,2 miliardów złotych z NBP.
Czarne chmury nad Polską. Kryzys nadszedł Już niedługo złe dane na temat gospodarki mogą odbić się na polskich przedsiębiorcach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)