Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Deficyt Portugalii większy od prognoz

0
Podziel się:

Deficyt budżetowy Portugalii za rok 2010 wyniósł 8,6 proc. produktu
krajowego brutto.

Deficyt Portugalii większy od prognoz
(Morgaine/CC/Flickr)

Deficyt budżetowy Portugalii za rok 2010 wyniósł 8,6 proc. produktu krajowego brutto czyli więcej niż prognozowane przez rząd 7,3 proc. PKB - poinformował portugalski Państwowy Instytut Statystyczny.

Wiadomość ta wzmogła naciski na skorzystanie przez Portugalię z zagranicznej pomocy kredytowej dla ratowania stabilności finansów publicznych, co uczyniły już Grecja i Irlandia.

Według INE, wielkość ubiegłorocznego deficytu skorygowano po wizycie przedstawicieli unijnej agencji statystycznej Eurostat i włączeniu do państwowego długu strat znacjonalizowanego banku BPN i trzech firm komunikacji publicznej.

Korekta INE nastąpiła po wcześniejszym zadeklarowaniu przez mniejszościowy socjalistyczny rząd, że ubiegłoroczny deficyt będzie zgodny z prognozą.

Premier Jose Socrates podał się w ubiegłym tygodniu do dymisji w następstwie odrzucenia przez parlament rządowych planów przedsięwzięć oszczędnościowych, które miały pomóc w ograniczeniu deficytu. Jak się oczekuje, przedterminowe wybory odbędą się pod koniec maja lub na początku czerwca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t131456.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;pracownikow;metra;paralizuje;lizbone,231,0,799975.html) Strajk pracowników metra paraliżuje Lizbonę Jutro ma być jeszcze gorzej, do protestu przystąpią kierowcy autobusów i maszyniści.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portugalia;dymisja;rzadu;i;prosba;o;pomoc,240,0,797936.html) Portugalia: Dymisja rządu i prośba o pomoc? Rząd i opozycja nie mogą dojść do porozumienia w sprawie programu oszczędnościowego. Minister finansów nie wyklucza zwrócenia się o pomoc finansową.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)