Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ważna informacja dla oszczędzających i kupujących. Pożegnamy deflację?

13
Podziel się
Ważna informacja dla oszczędzających i kupujących. Pożegnamy deflację?
(Andrzej Stawiński/Reporter)
bDHVkvWZ

- Listopad może być ostatnim miesiącem trwającego od połowy 2014 r. spadku cen w skali roku. Pojawienie się inflacji to ważna zmiana dla oszczędzających - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

GUS ma opublikować w poniedziałek dane na temat cen towarów i usług konsumpcyjnych w październiku. Według wstępnych szacunków wciąż utrzymywała się deflacja. Ale ceny w skali roku były już tylko o 0,2 proc. niższe niż rok wcześniej.

Deflacja była więc najmniejsza od lipca 2014 r. kiedy się pojawiła po raz pierwszy. Eksperci przewidują, że kolejnych miesiącach dynamika cen będzie nadal przyspieszać.

bDHVkvXb

W przyszłym roku możemy być świadkami inflacji przekraczającej 1 proc. w skali roku. Będzie to wciąż poniżej celu Rady Polityki Pieniężnej, która dąży do tego aby roczna inflacja wynosiła 2,5 proc.

bDHVkvXC
gospodarka
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(13)
Marcin
4 lata temu
Masło drożej, cukier drożej, paliwo drożej, i tak co najmniej od września,a ci chrzanią o listopadzie.
jabol
4 lata temu
co wy p...licie przeciez ceny rosna stale bez ustanku non stop jeszcze nigdy nie widzialem czegos tanszego w porowniu z przed roku.
J23
4 lata temu
Deflacja jest ale na papierze
bDHVkvXD
Zawiedziony
4 lata temu
Ceny niby nie rosna ale waga spada to producenci nas robia w balona
Klakis
4 lata temu
Z tego co kojarzę, to informacje o nadchodzącej inflacji rząd podaje regularnie co miesiąc po ogłoszeniu danych GUS gdzieś tak od czerwca tego roku.