Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Dekalog" przemysłowo-energetyczny Piechocińskiego

0
Podziel się

Jak zapowiadano ma się on opierać na 6 filarach.

"Dekalog" przemysłowo-energetyczny Piechocińskiego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bCZsantx

Wicepremier Janusz Piechociński ma przedstawić w tym tygodniu propozycję, która ma wyjść na przeciw przesłaniu włoskiej prezydencji - a ta stawia na przemysł i działanie jednolitego rynku europejskiego.

Minister gospodarki dodał, że oba zagadnienia są dla bardzo ważne dla Polski. Zaznaczył, że w naszej propozycji znajdą się między innymi rozwiązania dotyczące europejskiej unii energetycznej.

Jak wcześniej zapowiadano ma się ona opierać na 6 filarach. Pierwsze trzy dotyczą między innymi wspólnych zakupów surowców energetycznych, wzmocniony mechanizm solidarności na wypadek odcięcia ich dostaw oraz maksymalne dofinansowanie budowy infrastruktury energetycznej na poziomie 70 procent.

bCZsantz

Kolejne trzy, to pełne wykorzystanie dostępnych źródeł paliw kopalnych, szukanie porozumień z innymi dostawcami surowców energetycznych i zapewnienie bezpieczeństwa sąsiadom Unii.

Jak wynika z doniesień medialnych, w tym tygodniu (23.04) na temat unii energetycznej premier ma rozmawiać w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanen van Rompuyem.

bCZsanua
energetyka
wiadomości
KOMENTARZE
(0)