Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Gliński zapowiada kilka dekoncentracji. Inna dotyczyć będzie prasy, a inna telewizji

8
Podziel się:

- Musimy ucywilizować rynek mediów, na którym niektóre podmioty kontrolują zbyt duży obszar - powiedział w czwartek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, pytany w TVP o zapowiadane przepisy dot. dekoncentracji mediów.

Kolejne wypowiedzi rządu sugerują szybkie zmiany na rynku medialnym.
Kolejne wypowiedzi rządu sugerują szybkie zmiany na rynku medialnym. (money.pl)

Jak stwierdził, chodzi o "ustawy dekoncentracyjne dotyczące rynku medialnego czy rynków medialnych - bo mamy do czynienia z różnymi rynkami medialnymi". - Inaczej jest w obszarze gazet, inaczej telewizja funkcjonuje itd. - podkreślił.

Wicepremier przypomniał, że takie ustawy funkcjonują w całej Europie. - Są wszędzie, we wszystkich krajach cywilizowanych, niekiedy bardzo restrykcyjne - jak we Francji czy Niemczech - dodał.

- My musimy uporządkować ten rynek - stwierdził wicepremier Gliński, dodając jednocześnie, że "nie spodziewa się, żeby to była jakaś regulacja bardzo radykalna".

- Musimy ucywilizować rynek, w którym np. niektóre podmioty (...) zbyt duży obszar rynku kontrolują. W Polsce to jest kontrolowane przez ustawy dotyczące w ogóle koncentracji rynkowej; i dopuszcza się na przykład 40-procentowe panowanie na rynku jednego podmiotu (...) gdy na przykład we Francji to jest 7 czy 8 proc., w zależności od różnych rozwiązań legislacyjnych - wyjaśniał wicepremier.

* PiS przywróci ulgę dla artystów? Piotr Gliński składa deklarację *

- Tak, że na pewno musimy to zrobić, bo trzeba w Polsce wprowadzać nowoczesne, cywilizowane reguły prawa - ocenił Gliński.

O tym, że dekoncentracja mediów to jedna z reform, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie, mówił pod koniec lipca w TV Trwam prezes partii Jarosław Kaczyński; później mówił o tym wiceminister kultury Jarosław Sellin. Sellin zapowiedział, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
p!otr
6 lat temu
NIE dla niemieckiej TV i niemieckich gazet!
Kat
6 lat temu
Powiesić ściewe Kaczyńskiego a transmisje z egzekucji nniech przeprowadzi TVTrwam.
Pytam się
6 lat temu
To wreszcie bolszewicko-faszystowska TVPIS będzie zdekoncentrowana, mając ponad 50% rynku?! Brawo!
MietzUK
6 lat temu
wszystko zlikwidować i pchać tylko swoje kieszenie, mafia wiemy gdzie jest, dzisiaj nosi krawaty i kradnie za pomoca ustaw !
Ciekawe
6 lat temu
Niemieckie serwisy internetowe w panice? Eeeee tam. Twardzi są. Kasa z zachodu jest.