Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracja w Moskwie. Wezwali do "marszu miliona"

0
Podziel się:

Około stu opozycjonistów wezwało Rosjan do udziału w majowej akcji.

Demonstracja w Moskwie. Wezwali do "marszu miliona"
(PAP/EPA)

Około stu opozycjonistów demonstrowało dziś w Moskwie domagając się powtórzenia wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Uczestnicy demonstracji wzywali Rosjan do udziału w zaplanowanym na 6 maja _ marszu milionów _.

7 maja prezydent elekt Władimir Putin ma objąć urząd na Kremlu. W przeddzień prezydenckiej inauguracji opozycja i organizacje obywatelskie chcą wyprowadzić na ulice Moskwy ponad milion swoich zwolenników.

Tym razem na Nowopuszkiński Skwer przyszło około stu osób. Domagali się odejścia Władimira Putina z polityki.

Na wcześniejsze demonstracje przychodziło od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób. Protestujący przeciwko fałszerstwom wyborczym Rosjanie przynieśli plakaty z hasłami: _ Oddajcie władzę narodowi _, _ Chcemy uczciwych wyborów _ i _ Zamienimy Putina na Chodorkowskiego _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamknęli cały Plac Czerwony. A chcieli tylko... Około 200 osób próbowało zorganizować na Placu Czerwonym w Moskwie demonstrację przeciwko Władimirowi Putinowi.
Zapłacą 2,5 mln złotych za bankiet dla Putina Zaplanowana na siódmego maja inauguracja prezydentury Władimira Putina zostanie zorganizowana z wielkim rozmachem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)