Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dialog wprowadzi komórki

Dialog jako wirtualny operator komórkowy wystartuje dopiero po drugim kwartale tego roku. Na rynku komórkowym pojawią się też inni gracze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA\PAP)

Dialog jako wirtualny operator komórkowym rozpocznie działalność dopiero w drugiej połowie roku. Nowa usługa zostanie skierowana do obecnych abonentów telefonii stacjonarnej.

Telefonia Dialog już kilka miesięcy temu zapowiadała szybkie wprowadzenie do swojej oferty usług telefonii komórkowej jako tzw. wirtualny operator komórkowy (MVNO). Z informacji, do jakich dotarł Money.pl wynika, że na podpisanie odpowiedniej umowy z Polkomtelem i wdrożenie tej usługi, potencjalni zainteresowani klienci muszą jeszcze poczekać kilka miesięcy.

_ Przedstawiciele Dialogu mają nadzieję, że nową usługę będą mogli uruchomić, już po drugim kwartale. Oferta komercyjna nie będzie jednak od razu dostępna wszystkim zainteresowanym klientom w całej Polsce. _

"W pierwszym etapie skierujemy nową ofertę do naszych abonentów jako czwartą usługę, po telefonie stacjonarnym, internecie i telewizji cyfrowej. Liczba naszych użytkowników zbliża się obecnie do 500 tys." - powiedziała Money.pl, Marta Pietranik, rzecznik prasowa w Dialogu.

Wybór Polkomtela jako partnera Dialogu przy wdrożeniu usługi wirtualnego operatora komórkowego nie jest przypadkowy. KGHM Polska Miedź jest właścicielem wrocławskiego operatora i jednocześnie jednym z głównych akcjonariuszy Polkomtela. Przy takich powiązaniach kapitałowych podpisanie umowy pomiędzy operatorami wydaje się całkowicie naturalne.

Na razie, na rynku krajowym działa tylko jeden wirtualny operator komórkowy. Jest nim mBank, który umowę na MVNO podpisał właśnie z Polkomtelem.

Prawdziwego "wysypu" ofert ze strony kolejnych firm należy spodziewać się w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy należy spodziewać się prawdziwego "wysypu" ofert ze strony kolejnych firm.

Avon Cosmetics Polska na podstawie umowy podpisanej z PTK Centertel pod koniec ubiegłego roku, przygotowuje się do rozpoczęcia oferowania nowych usług na wiosnę. Również w drugim kwartale planuje komercyjny start Polsat Cyfrowy, który będzie korzystał z sieci komórkowej PTC. Z kolei giełdowa spółka MNI najpóźniej do marca tego roku ma sfinalizować umowę z PTK i również jak najszybciej planuje uruchomić komercyjną ofertę.

Z naszych informacji wynika, że kolejna firma - Mediatel, która początkowo chciała współpracować z Polkomtelem, teraz zaawansowane rozmowy prowadzi z PTK.

Pojawienie się na rynku komórkowym nowych graczy powinno przełożyć się na stopniowy spadek cen za połączenia. W przypadku Dialogu klienci w jednym pakiecie będą mogli skorzystać z wielu usług komunikacyjnych jednocześnie.

Tagi: telefonia komórkowa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz