Notowania

Dino inwestuje w rozwój. Powstaje czwarte centrum dystrybucyjne sieci

Kosztem 70 mln zł koło Piotrkowa Trybunalskiego powstaje kolejne, czwarte już centrum dystrybucyjne sieci sklepów Dino.

Podziel się
Dodaj komentarz
W nowym centrum dystrybucyjnym pracować będzie około 350 osób.

Z informacji serwisu naszemiasto.pl wynika, że w centrum dystrybucyjnym Dino z magazynem o powierzchni 42,5 tys. metrów kw. pracować będzie około 350 osób. Inwestycję zlokalizowano w pobliżu drogi ekspresowej S8.

Dojazd z centrum do ekspresówki S8 będzie możliwy po wybudowanej w 2018 r. drodze powiatowej przystosowanej do ruchu ciężarowego.

Wiadomości Handlowe wskazują, że obecnie sieć Dino korzysta z trzech magazynów: w Krotoszynie, Jastrowiu i Piotrkowie Trybunalskim. Szybka ekspansja sieci wymusiła konieczność uruchamiania kolejnego centrum dystrybucyjnego.

Jeszcze na początku 2017 r. sieć liczyła 630 sklepów, ale teraz działa już 900 lokali. Do kończa 2020 roku działać ma ponad 1200 sklepów Dino. Obecne magazyny mogą obsłużyć nawet po 400 sklepów, ale firma dąży, by obsługiwały po 300 placówek.

Sieć Dino Polska otworzyła od stycznia do końca września 120 nowych sklepów wobec 90 rok wcześniej w tym samym czasie - podała sieć w komunikacie prasowym. W ten sposób w Polsce rozlokowanych jest już 895 marketów polskiej sieci. Jeszcze rok temu było ich 718.

Oznacza to, że kwartalnie pojawiało się 40 nowych punktów z logiem "Dino". Dla porównania, z najnowszych dostępnych danych Jeronimo Martins wynika, że spółka otwierała tylko średnio 15 nowych Biedronek kwartalnie, jednocześnie zamykając 10 - tj. per saldo przybywało pięć nowych sklepów na trzy miesiące.

- Kolejny magazyn obniży nam koszty logistyki ponieważ znacznie skróci odległości pokonywane przez nasze samochody zaopatrujące sklepy - mówił na początku 2017 r. Wiadomościom Handlowym Szymon Piduch, prezes sieci Dino Polska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: sieci handlowe, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2018

BrunoMam nazwisko hendrych i kupuje tylko w lidlu by zyski z Polski trafiały do państwa moich przodków

20-10-2018

Wielki Fan BiedronkiKupowałem, Kupuje i Zawsze Będę kupować W Biedronce !!

20-10-2018

ZenekBłagam, tylko nie oddajcie tej sieci w obce łapy

Rozwiń komentarze (59)