Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Dino z 147 nowymi sklepami. Polska sieć zapowiada ekspansję

42
Podziel się:

Do końca ubiegłego roku notowana na GPW sieć Dino Polska powiększyła się o 20 proc. rok do roku - podała spółka. Dziś liczy już 775 placówek.

W ciągu najbliższych dwóch lat Dino chce rozwinąć sieć do 1,2 tys. sklepów
W ciągu najbliższych dwóch lat Dino chce rozwinąć sieć do 1,2 tys. sklepów (materiały prasowe)

Do końca ubiegłego roku notowana na GPW sieć Dino Polska powiększyła się o 20 proc. w stosunku do roku wcześniej - podała spółka. Dziś liczy już 775 placówek.

- Rośniemy szybciej niż rynek. Dodatkowo sprzyja nam otoczenie makroekonomiczne, dobra koniunktura. Rosną dochody Polaków i wydatki konsumpcyjne, a nasz model supermarketów wychodzi naprzeciw trendom konsumenckim. W 2018 roku spodziewamy się kontynuacji pozytywnych trendów - zapowiedział prezes Dino Szymon Piduch.

W całym 2017 r. sieć otworzyła 147 sklepów w 12 województwach.Tym samym całkowita powierzchnia sali sprzedaży przekroczyła na koniec już 295 tys. m2.

Jak poinformowała spółka, ten rok oznaczał dla firmy wzrosty. O 23,8 proc. powiększyła się powierzchnia sprzedażowa w stosunku do roku wcześniej. Również zatrudnienie w Grupie Dino się zwiększyło. Na koniec 2017 r. wyniosło ono 12,9 tys. osób, podczas gdy w 2016 r. było to 10,6 tys.

- W 2017 roku otworzyliśmy rekordową liczbę nowych sklepów w historii działalności spółki. Zgodnie z zapowiedziami, przekroczyliśmy liczbę otwarć z 2016 r. W II połowie roku, a szczególnie w IV kwartale, przyspieszyliśmy proces otwierania nowych placówek. Stopniowo zwiększamy także bank ziemi pod budowę nowych marketów - zaznaczył prezes spółki.

Zobacz także: Co będziesz robił, kiedy w niedzielę zamkną sklepy? Zapytaliśmy Polaków:

Jak podkreślił to efekt przyjętego modelu biznesowego oraz posiadania przez firmę własnych gruntów i nieruchomości dało im większą elastyczność działania i umożliwiło szybki rozwój.

Średnioterminowym celem strategicznym spółki jest przekroczenie liczby 1,2 tys. sklepów nie później niż do końca 2020 r - poinformowało Dino. Spółka zadebiutowała na GPW w 2017 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(42)
Buldzitata
6 lat temu
[QUOTE] Były pracownik 2018-01-07 19:37 Fajnie wszystko tylko pracowników brak w sklepach Dino. Ale firmy to nie interesuje.Ludzie na urlopy nie chodzą,bo nie pozwalają .Wytłumaczenie brak ludzi.No tak jak na jednym sklepie zatrudnionych jest tylko od 4-6 osób to jak można puścić pracownika na urlop skoro na zmianie musi być 3 osoby.A zmian jest 2.Niech pracują pracownicy poza normę i nic z tego nie mają. Ani paczek na święta ani żadnych bonów. Tak dba sieć Dino o swoich pracowników. Wiem co piszę,bo pracowałem 4 lata i wiem jak obchodzi firmę pracownik.Czyli wcale nikogo nie obchodzi .A szczycą się ile to sklepów mają. Wstyd.Zagranicze sklepy mają jakieś bony dla pracowników paczki dla dzieci .Obecnie pracuje w Tesco i szczerze powiem ,nikomu nie życzę pracy w Dino. Wszędzie,ale nie tam !!.Pozdrawiam i wspólczuje tym biednym pracownikom tej polskiej sieci . [/QUOTE] popieram w całości :)
Mateusz
6 lat temu
Zawsze wybieram tylko Polskie produkty
Były pracowni...
6 lat temu
Fajnie wszystko tylko pracowników brak w sklepach Dino. Ale firmy to nie interesuje.Ludzie na urlopy nie chodzą,bo nie pozwalają .Wytłumaczenie brak ludzi.No tak jak na jednym sklepie zatrudnionych jest tylko od 4-6 osób to jak można puścić pracownika na urlop skoro na zmianie musi być 3 osoby.A zmian jest 2.Niech pracują pracownicy poza normę i nic z tego nie mają. Ani paczek na święta ani żadnych bonów. Tak dba sieć Dino o swoich pracowników. Wiem co piszę,bo pracowałem 4 lata i wiem jak obchodzi firmę pracownik.Czyli wcale nikogo nie obchodzi .A szczycą się ile to sklepów mają. Wstyd.Zagranicze sklepy mają jakieś bony dla pracowników paczki dla dzieci .Obecnie pracuje w Tesco i szczerze powiem ,nikomu nie życzę pracy w Dino. Wszędzie,ale nie tam !!.Pozdrawiam i wspólczuje tym biednym pracownikom tej polskiej sieci .
kuba
6 lat temu
SKLEPY TAKIE JAK Lidl i Biedronka to życie nam uratowali chodzi o cenny { KOSMOS] !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
r1981
6 lat temu
polska sie- ok szkoda tylko ze jeszcze troche to nie bedzie tam pracowal zaden polak za ponizej sredniej krajowej i bedzie sie jeszcze dodatkowo godzic na wolne dni ktore laskawie przyzna ci kierownik wedle wlasnego uznania
...
Następna strona